ITF Civitavecchia: Korzeniak radzi sobie z nieoczekiwaną rywalką

Anna Korzeniak (WTA 235) pokonała 3:6, 6:4, 6:2 Włoszkę Nastassję Burnett (WTA 544) awansując we wtorek do drugiej rundy turnieju ITF w Civitavecchia (pula nagród 25 tys. dol. + H).

Krzysztof Straszak

17-letnia Burnett to "szczęśliwa przegrana" z kwalifikacji, która zastąpiła w turnieju głównym swoją rodaczkę, niedysponowaną Nathalie Vierin.

Krakowianka przegrała własnym podaniem ostatnią piłkę pierwszego seta, już wcześniej ulegając przeciwniczce w gemie serwisowym. Drugą partię zaczęła od przełamania reprezentantki gospodarzy, by natychmiast jednak stracić to prowadzenie.

20-latka wyszła dzięki przełamaniu serwisu Włoszki na prowadzenie 4:3, którego już nie oddała. Decydującą partię Polka również zaczęła od wygrania podania rywalki, ale tym razem nie dała sobie od razu odebrać prowadzenia kończąc seta do dwóch.

Jedyną Polkę w Civitavecchia czeka teraz pojedynek z Austriaczką Yvonne Meusberger (WTA 132), najwyżej notowaną zawodniczką turnieju pod Rzymem.