US Open: Katarzyna Piter nie dołączy do koleżanek. Przegrała na inaugurację eliminacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Agnieszka Radwańska i Magda Linette będą jedynymi Polkami w głównej drabince wielkoszlemowego US Open 2017. Dołączyć do nich chciała Katarzyna Piter, lecz przegrała już w I rundzie eliminacji z Amerykanką Grace Min.

W tym artykule dowiesz się o:

Notowana obecnie na 166. pozycji w rankingu WTA Grace Min była faworytką wtorkowego pojedynku i nie zawiodła. Amerykanka spędziła lato na rodzimych kortach twardych i wygrała nawet duży turniej ITF rozgrywany w Lexington. Z kolei polska tenisistka ostatnie występy miała na europejskiej mączce i musiała przestawić się z niej na nawierzchnię twardą.

W 2012 roku Min była lepsza od Katarzyny Piter (WTA 233) w I rundzie eliminacji do zawodów ITF w Dothan. Wówczas wygrała 4:6, 7:5, 6:4. Tym razem powrotu ze stanu 0-1 w setach nie było, ale poznanianka była w stanie zaskoczyć przeciwniczkę w drugiej odsłonie.

Tenisistka gospodarzy wygrała pierwszego seta 6:1, po tym jak zapisała na swoje konto pięć ostatnich gemów. W drugiej partii doszło na początku do trzech przełamań, z których dwa były dziełem Piter. W decydującej odsłonie Min błyskawicznie wysunęła się na 4:0 i nie oddała przewagi. Po 98 minutach zwyciężyła 6:1, 3:6, 6:3 i w II rundzie eliminacji zmierzy się z Rumunką Mihaelą Buzarnescu.

Dla tenisistki z Poznania była to czwarta wizyta w Nowym Jorku. W 2013 i 2015 roku odpadła w II rundzie kwalifikacji, natomiast w sezonie 2014 przegrała w dwóch setach na inaugurację turnieju głównego z Serbką Aleksandrą Krunić.

Losowanie głównej drabinki singla pań i panów odbędzie się w piątek. Pierwsze pojedynki zostaną rozegrane w poniedziałek, 28 sierpnia.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w eliminacjach singla kobiet 1,45 mln dolarów wtorek, 22 sierpnia