ITF Poznań: Michał Dembek bez finału. Zdenek Kolar i Mats Moraing przed szansą na kolejny tytuł w Polsce

Michał Dembek na półfinale zakończył występ w turnieju ITF rozgrywanym na kortach ziemnych w Poznaniu. W niedzielnym meczu o tytuł zawodów Talex Open 2017 spotkają się Zdenek Kolar i Mats Moraing.

Rafał Smoliński
Michał Dembek Facebook / Na zdjęciu: Michał Dembek

Przeciwnikiem Michała Dembka (ATP 786) w pojedynku o finał był najwyżej rozstawiony Zdenek Kolar (ATP 242). W partii otwarcia Czech szybko uzyskał przełamanie i utrzymał bezpieczną przewagę. Z kolei w drugiej odsłonie zaatakował w końcówce, zapisując na swoje konto cztery ostatnie gemy. Po 79 minutach reprezentant naszych południowych sąsiadów wygrał pewnie 6:4, 6:3.

W drugim półfinale także wszystko rozstrzygnęło się w dwóch setach. Broniący tytułu Hindus Sumit Nagal (ATP 264), turniejowa "dwójka", nie sprostał grającemu z "trójką" Matsowi Moraingowi (ATP 344). Niemiec wygrał po 95 minutach 6:4, 7:5, choć w drugim secie przegrywał już 0:3. Teraz jest o krok od powtórzenia zeszłotygodniowego triumfu z Bydgoszczy.

Niedzielny finał Talex Open 2017 rozpocznie się o godz. 12:00. Moraing pokonał już raz Kolara, ale miało to miejsce w 2015 roku w Oberhaching na kortach twardych w hali. Niemiec będzie walczył o ósme trofeum, zaś Czech o piąte. Tenisista naszych południowych sąsiadów oba tegoroczne tytuły wygrał na polskiej mączce w Sopocie i Mrągowie.