WTA Quebec City: finał nie dla Lucie Safarovej, Czeszka pokonana przez Timeę Babos

Czeszka Lucie Safarova przegrała 6:7(8), 4:6 z Węgierkę Timeą Babos w półfinale turnieju WTA International na nawierzchni dywanowej w Quebec City.

Timea Babos PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Timea Babos

Lucie Safarova (WTA 33) i Timea Babos (WTA 63) spotkały się po raz drugi w sezonie. W finale w Budapeszcie Węgierka zwyciężyła po trzysetowej bitwie. Tym razem w półfinale w Quebec City tenisistka z Sopronu wygrała 7:6(8), 6:4. Safarova to mistrzyni tej imprezy z 2013 i finalistka z 2009 roku.

W I secie Czeszka obroniła pięć piłek setowych, z czego cztery w tie breaku, a następnie sama miała setbola. Ostatecznie górą była Babos. Jedyne przełamanie nastąpiło w siódmym gemie II partii. Przy 5:3 Węgierka zmarnowała cztery piłki meczowe, ale po chwili zakończyła spotkanie utrzymując podanie do 15.

W trwającym godzinę i 40 minut meczu Babos zaserwowała 10 asów i zdobyła 42 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Węgierka nie była zmuszona bronić break pointów, a sama wykorzystała jedną z siedmiu szans na przełamanie. Jej łupem padło 81 ze 160 rozegranych piłek.

Alison van Uytvanck (WTA 98) rozbiła 6:1, 6:2 Tatjanę Marię (WTA 58). W ciągu 67 minut Belgijka odparła jednego break pointa, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 14 okazji. Zdobyła 60 z 96 rozegranych punktów.

Babos awansowała do piątego singlowego finału w głównym cyklu i powalczy o trzecie trofeum (Monterrey 2012, Budapeszt 2017). Van Uytvanck, ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2015, po raz pierwszy zagra w meczu o tytuł. Dwa lata temu Belgijka pokonała Węgierkę w kwalifikacjach do turnieju w Indian Wells.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)