WTA Tokio: Alicja Rosolska i Abigail Spears w ćwierćfinale

Alicja Rosolska i Abigail Spears awansowały do ćwierćfinału turnieju rangi WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Tokio.

Kacper Kowalczyk
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Toray Pan Pacific Open to pierwszy turniej, w którym Alicja Rosolska i Abigail Spears występują po jednej stronie siatki. Przez wiele lat Amerykanka tworzyła duet ze swoją rodaczką, Raquel Atawo, która w poniedziałek została jednak jej przeciwniczką, wspólnie z Dariją Jurak.

Już w drugim gemie Rosolskiej i Spears udało się przełamać podanie rywalek, jednak po chwili straciły tę przewagę. Pomimo nadarzających się okazji, kolejny break nastąpił dopiero pół godziny później, kiedy Jurak ponownie przegrała swój gem serwisowy, jednak tym razem oznaczało to koniec I seta.

W II secie ponownie to Chorwatka okazała się słabszym ogniwem i znów została przełamana, a duet polsko-amerykański pewnie kroczył po zwycięstwo. Przy stanie 5:3 mógł nawet wyserwować sobie awans, jednak Rosolska i Spears nie wykorzystały dwóch piłek meczowych i koniec meczu nastąpił dopiero w 10. gemie, kiedy to Atawo nie zdołała wygrać swojego podania.

O awans do ćwierćfinału Polka i Amerykanka zmierzą się z siostrami Naomi i Mari Osaką lub sensacyjnymi półfinalistkami Wimbledonu, Makoto Ninomiyą i Renatą Voracovą.

Toray Pan Pacific Open, Tokio (Japonia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów
poniedziałek, 18 września

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska, 3) / Abigail Spears (USA, 3) - Raquel Atawo (USA) / Darija Jurak (Chorwacja) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska i Abigail Spears awansują do półfinału turnieju w Tokio?