WTA Pekin: kłopoty Simony Halep, Petra Kvitova górą w starciu Czeszek

Rumunka Simona Halep pokonała 6:3, 3:6, 6:2 Amerykankę Alison Riske i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory na kortach twardych w Pekinie.

Simona Halep PAP/EPA / TANNEN MAURY / Na zdjęciu: Simona Halep

W dwóch poprzednich turniejach Simona Halep (WTA 2) nie potrafiła wygrać meczu. Z US Open wyeliminowała ją Maria Szarapowa. W Wuhan Rumunka urwała trzy gemy innej Rosjance Darii Kasatkinie. W Pekinie tenisistka z Konstancy miała kłopoty, ale udało się jej awansować dalej. Pokonała 6:3, 3:6, 6:2 Alison Riske (WTA 51).

W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Halep obroniła siedem z 10 break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. Riske popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko 11 z 34 punktów przy swoim drugim podaniu. W II rundzie Rumunka zmierzy się ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą lub Kanadyjką Eugenie Bouchard.

Andżelika Kerber (WTA 12) wygrała 6:2, 7:5 z Naomi Osaką (WTA 61). W II partii Niemka wróciła ze stanu 2:4. Była liderka rankingu zamieniła na przełamanie pięć z 13 okazji. Obie tenisistki zmierzyły się po raz trzeci w 2017 roku. W I rundzie US Open zwyciężyła Japonka. W Tokio z wygranej cieszyła się Kerber. Kolejną rywalką Niemki będzie Francuzka Alize Cornet lub Chinka Yafan Wang.

W starciu dwóch Czeszek Petra Kvitova (WTA 14) zwyciężyła 6:3, 7:5 Kristynę Pliskovą (WTA 41). W ciągu 82 minut dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaserwowała siedem asów, zdobyła 26 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z 13 okazji. Kvitova to finalistka China Open z 2014 roku.

Daria Gawriłowa (WTA 22) pokonała 7:5, 7:5 Anett Kontaveit (WTA 34). W I secie reprezentantka Australii wróciła z 1:3, a w II z 0:3. W trwającym godzinę i 52 minuty spotkaniu Estonka popełniła 11 podwójnych błędów. Gawriłowa wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów i w II rundzie zmierzy się z Chorwatką Donną Vekić lub Amerykanką Coco Vandeweghe.

Sorana Cirstea (WTA 46) wygrała 7:6(4), 6:1 z Moną Barthel (WTA 49). Rumunka dwa razy straciła podanie, a sama zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Kolejną jej rywalką może być mistrzyni US Open 2017 Sloane Stephens.