ATP Tokio: Marin Cilić zdemolował Ryana Harrisona, David Goffin kontynuuje serię zwycięstw

Marin Cilić w dwóch setach pokonał Ryana Harrisona w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Tokio. Do 1/2 finału awansowali też David Goffin, który pokonał Rucharda Gasqueta, Diego Schwartzman i Adrian Mannarino.

Marcin Motyka
Marin Cilić PAP/EPA / MAURICIO DUENAS CASTANEDA / Marin Cilić

To był prawdziwy pokaz siły. W ćwierćfinale turnieju ATP w Tokio Marin Cilić zdeklasował Ryana Harrisona. W starciu z najwyżej rozstawionym Chorwatem Amerykanin nie miał nic do powiedzenia. W całym meczu posłał zaledwie jedno zagranie kończące (był to as serwisowy), pięciokrotnie został przełamany i łącznie zdobył tylko 22 punkty, o 29 mniej od przeciwnika.

- Bez wątpienia to był mój mecz najlepszy mecz w tym tygodniu - stwierdził Cilić, który w piątek na korcie spędził 52 minuty. - Od początku do końca wszystko w mojej grze funkcjonowało znakomicie. Byłem agresywny, wyjątkowo dobrze serwowałem i miałem odpowiedzi na jego podania. Takie występy jak ten dodają mi pewności siebie.

W półfinale Chorwat zmierzy się z Adrianem Mannarino. Francuz wyeliminował ostatniego reprezentanta gospodarzy, Yuichiego Sugitę, wygrywając 6:2, 6:4. Pojedynek obfitował w szanse na przełamania. Mannarino wykorzystał sześć z 18 break pointów, a Japończyk - trzy z 13.

David Goffin nie zwalnia tempa. Belg, ubiegłotygodniowy mistrz turnieju w Shenzhen, jest już w półfinale Rakuten Japan Open Tennis Championships. W piątek pokonał 7:5, 6:2 Richarda Gasqueta, który w połowie września zwyciężył w challengerze w Szczecinie. Dla tenisisty z Rocourt to dziewiąty wygrany mecz z rzędu. Tak dobrej serii w głównym cyklu nie miał od przełomu września i października 2014 roku, gdy także wygrał dziewięć spotkań z rzędu.

O finał oznaczony numerem czwartym Goffin, ubiegłoroczny finalista tokijskiej imprezy, zagra z Diego Schwartzmanem, z którym ma bilans 2-1. Argentyńczyk w meczu 1/4 finału ograł 6:0, 7:5 zmagającego się z bólem mięśni szyi Steve'a Johnsona. 25-latek z Buenos Aires od trzech miesięcy znajduje się w świetnej formie. Po Wimbledonie wystąpił w sześciu turniejach i tylko w jednym (Montreal) odpadł przed fazą ćwierćfinałową.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)