ATP Pekin: Alexander Zverev wygrał mecz najlepszych tenisistów młodego pokolenia. 30 minut Nicka Kyrgiosa

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Andrieja Rublowa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Pekinie. O finał 20-letni Niemiec powalczy z Nickiem Kyrgiosem, który wyeliminował Steve'a Darcisa.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Są młodzi, zdolni, utalentowani, kreowani na przyszłe wielkie gwiazdy męskiego tenisa i zajmują dwa najwyższe miejsca w rankingu obejmującym tenisistów, którzy nie skończyli 21. roku życia. 20-letni Alexander Zverev i 19-letni Andriej Rublow w piątek zmierzyli się ze sobą w ćwierćfinale turnieju ATP w Pekinie.

Obaj stawiają na niezwykle agresywną grę. Zwłaszcza Rublow nie uznaje kompromisów. Rosjanin gra albo ofensywnie, albo ultraofensywnie. Ale gdy ręka go zawodzi, często kończy się to bolesnymi porażkami. Tak właśnie było w piątkowym meczu.

Rublow już w czwartym gemie oddał serwis do zera, przy break poincie popełniając podwójny błąd serwisowy. W ósmym ponownie został przełamany i pierwszy set zakończył się wygraną Zvereva 6:2.

Druga partia miała niemal identyczny przebieg. Niemiec znów uzyskał dwa przełamania i objął prowadzenie 5:1. Rublow był jeszcze w stanie zniwelować część strat, zdobył dwa gemy z rzędu, ale nic więcej nie potrafił zrobić i po 70 minutach gry musiał pogodzić się z porażką.

Tym samym Zverev pierwszy raz w karierze awansował do półfinału China Open. Dla Niemca to zarazem 51. wygrany mecz w obecnym sezonie. Więcej wygranych spotkań, 59, ma jedynie Rafael Nadal, z którym może zagrać w pekińskim finale.

Aby do tego doszło i Zverev, i Nadal muszą zwyciężyć w pojedynkach 1/2 finału. Rywalem tenisisty z Hamburga został Nick Kyrgios. Będzie to czwarte starcie pomiędzy tymi tenisistami. Wszystkie dotychczasowe zostały rozegrane w tym sezonie. Bilans jest korzystniejszy dla Australijczyka, który wygrywał dwukrotnie.

Kyrgios w piątek na korcie spędził tylko 30 minut. Po tym czasie jego przeciwnik, Steve Darcis, poddał mecz z powodu kontuzji ramienia. Belgijski kwalifikant ból czuł od początku spotkania, już w pierwszym secie prosił o interwencję medyczną, ale decyzję o kreczu podjął dopiero przy stanie 0:6, 0:3.