Challenger Ortisei: Michał Przysiężny nie dołączy do Jerzego Janowicza

Michał Przysiężny nie wystąpi w głównej drabince halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Ortisei. W grze pojedynczej zaprezentuje się z Polaków tylko Jerzy Janowicz, zaś w deblu powalczy Tomasz Bednarek.

Rafał Smoliński
Michał Przysiężny PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Michał Przysiężny

W sobotę Michał Przysiężny rozegrał i wygrał pierwszy mecz od odbywającego się na przełomie lutego i marca turnieju Wrocław Open. W niedzielę na jego drodze w II rundzie eliminacji stanął oznaczony "szóstką" Niemiec Kevin Krawietz.

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów błyskawicznie przełamał serwis Polaka i wygrał partię otwarcia 6:4. Niewiele brakowało, a historia powtórzyłaby się także w drugiej odsłonie, lecz tym razem "Ołówek" odrobił stratę. Kilkanaście minut później Krawietz zwieńczył jednak seta i cały pojedynek w tie breaku wynikiem 6:4, 7:6(4).

Przysiężny nie zagra zatem w głównej drabince challengera w Ortisei, którego wygrał w 2010 roku. Niełatwe zadanie czeka Jerzego Janowicza. Łodzianin narzekał w ostatnich tygodniach na uraz kolana, ale mimo tego kontynuuje walkę o rankingowe punkty. We Włoszech wylosował w I rundzie Andreasa Seppiego, który w latach 2013-2014 zwyciężył w całych zawodach. Ich pojedynek powinien odbyć się we wtorek.

W Ortisei wystąpi również nasz deblista, Tomasz Bednarek. Partnerem Polaka będzie Holender David Pel, a przeciwnikami w I rundzie rozstawieni z "trójką" Niemiec Kevin Krawietz i Francuz Albano Olivetti.

Sparkasse ATP Challenger Val Gardena Südtirol, Ortisei (Włochy)