ATP Szanghaj: Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi słabsi od piątych rozstawionych

Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi przegrali w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju z parą Ivan Dodig / Marcel Granollers 4:6, 7:6(5), 7-10.

Karolina Konstańczak
Marcin Matkowski Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Marcin Matkowski

Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi mieli rozegrać mecz II rundy zawodów ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju w środę, jednak z powodu opadów deszczu został on przełożony na czwartek.

Polak walczył o pierwszy od 1 sierpnia ćwierćfinał gry podwójnej. Po drugiej stronie siatki stanęli Ivan Dodig i Marcel Granollers, którzy doszli wspólnie w tym sezonie do najlepszej "czwórki" Australian Open i Rolanda Garrosa, zdobyli tytuł w Rotterdamie i zaprezentowali się w finale w Rzymie.

O losach pierwszego seta zadecydowało tylko jedno przełamanie, które Dodig i Granollers uzyskali w dziewiątym gemie. W drugiej partii Hiszpan i Chorwat wypracowali sobie w sumie dwa break pointy, jednak nie zdołali wygrać gema przy serwisie Polaka i Pakistańczyka. Nasz reprezentant i jego partner wygrali tie breaka 7-5.

W ostatniej odsłonie meczu Matkowski i Qureshi cały czas musieli gonić rywali. Na tablicy wyników najpierw pojawił się rezultat 3-7, a nieco później 7-9. Dodig i Granollers wykorzystali pierwszą piłkę meczową i po godzinie i 45 minutach awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z najwyżej rozstawionym duetem Henri Kontinen / John Peers.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,924 mln dolarów
czwartek, 12 października

II runda gry podwójnej:

Ivan Dodig (Chorwacja, 5) / Marcel Granollers (Hiszpania, 5) - Marcin Matkowski (Polska) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan) 6:4, 6:7(5), 10-7

Czy Ivan Dodig i Marcel Granollers awansują do półfinału?