WTA Luksemburg: Monica Puig odprawiła Andżelikę Kerber, kolejna porażka Eugenie Bouchard

Niemka Andżelika Kerber przegrała 3:6, 4:6 z Portorykanką Moniką Puig w I rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w hali w Luksemburgu.

Monica Puig PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: Monica Puig
W I rundzie turnieju w Luksemburgu doszło do starcia tenisistek, które rok temu zmierzyły się w finale igrzysk olimpijskich. Podobnie jak w Rio de Janeiro lepsza okazała się Monica Puig (WTA 69), która pokonała Andżelikę Kerber (WTA 11) 6:3, 6:4. Portorykanka zaserwowała siedem asów i obroniła osiem break pointów. Było to ich drugie spotkanie w tym roku. W Dubaju ze zwycięstwa cieszyła się Niemka.

Kiki Bertens (WTA 30) pokonała 6:4, 7:5 Denisę Allertovą (WTA 104). W II secie Holenderka wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 82 minuty meczu zaserwowała 14 asów i zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie zmierzy się z Andreą Petković (WTA 94), która wygrała 6:1, 3:6, 7:6(5) z Petrą Martić (WTA 90). W III secie Niemka prowadziła 4:1 i 5:3, ale zanim zapewniła sobie zwycięstwo, obroniła trzy piłki meczowe w 11. gemie.

Z czwartego z rzędu turnieju w I rundzie odpadła Eugenie Bouchard (WTA 80). Kanadyjka przegrała 6:2, 2:6, 6:3 z Johanną Larsson (WTA 79). Szwedka obroniła 10 z 15 break pointów, a sama wykorzystała siedem z 12 szans na przełamanie. Kolejną rywalką 29-latki z Helsingborga będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia (WTA 58), której w tym roku uległa w Bol (challenger WTA).

Pauline Parmentier (WTA 101) pokonała 7:5, 6:3 Monikę Niculescu (WTA 66). Rumunka nie obroni tytułu. W trwającym 96 minut spotkaniu było 11 przełamań, z czego siedem dla Francuzki. W II rundzie 31-latka z Paryża zmierzy się z Paragwajką Veroniką Cepede Royg (WTA 78).

Naomi Broady (WTA 129) wygrała 6:2, 6:2 z Tatjaną Marią (WTA 49). W ciągu 53 minut Brytyjka zdobyła 32 z 37 punktów przy swoim podaniu i wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie inna Niemka Sabina Lisicka (WTA 262), która pokonała 7:6(3), 7:6(4) Mihaelę Buzarnescu (WTA 89). W I secie finalistka Wimbledonu 2013 prowadziła 3:0, ale nie zdołała utrzymać przewagi do końca. W 10. gemie obroniła piłkę setową. W II partii to ona musiała odrabiać straty, wróciła z 1:4.

Jewgienija Rodina (WTA 86) pokonała 7:5, 6:3 Janę Fett (WTA 98). W I partii Chorwatka z 2:4 wyszła na 5:4. W 10. gemie zmarnowała trzy piłki setowe, a w dwóch kolejnych zdobyła tylko jeden punkt. W II secie Rosjanka raz oddała podanie, a sama uzyskała trzy przełamania. Kolejną jej przeciwniczką będzie Cariną Witthöft (WTA 73).

Heather Watson (WTA 81) rozbiła 6:2, 6:1 Yaninę Wickmayer (WTA 112). Brytyjka obroniła cztery break pointy i zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Alison van Uytvanck (WTA 88) wygrała 6:2, 6:4 z Ajlą Tomljanović (WTA 157). Chorwatka miała 12 szans na przełamanie i wykorzystała tylko dwie. O ćwierćfinał Belgijka zmierzy się z Puig.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)

Pauline Parmentier (Francja, Q) - Monica Niculescu (Rumunia) 7:5, 6:3
Sabine Lisicki (Niemcy, WC) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 7:6(3), 7:6(4)
Andrea Petković (Niemcy, WC) - Petra Martić (Chorwacja) 6:1, 3:6, 7:6(5)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Monica Puig awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Luksemburgu?