ATP Paryż: Adrian Mannarino pożegnał mistrza z 2012 roku. W środę zagra z Davidem Goffinem

Adrian Mannarino w dwóch pewnych setach zwyciężył doświadczonego Davida Ferrera, który wygrał turniej ATP Masters 1000 w Paryżu w 2012 roku. W środę Francuz sprawdzi Davida Goffina, mającego największe szanse na występ w Finałach ATP World Tour.

Rafał Smoliński
Adrian Mannarino PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Adrian Mannarino
Do wygrania pozostały już tylko dwie przepustki do londyńskiego Masters, a David Goffin jest faworytem do uzyskania jednej z nich. W Paryżu otrzymał w I rundzie wolny los i we wtorek dowiedział się, z kim przyjdzie mu się zmierzyć. Przeciwnikiem Belga będzie leworęczny Adrian Mannarino, który pewnie zwyciężył Davida Ferrera.

Hiszpan triumfował w Rolex Paris Masters w sezonie 2012, gdy w pamiętnym finale pokonał Jerzego Janowicza. We wtorek jednak popełnił aż 42 niewymuszone błędy, a to uniemożliwiło mu skuteczną walkę z Francuzem. Mannarino wygrał od stanu 1:2 siedem kolejnych gemów. Dopiero w drugim secie doświadczony walencjanin nawiązał walkę z zawodnikiem gospodarzy, jednak skończyło się na porażce 2:6, 4:6.

Najwięcej emocji było w pierwszym pojedynku rozegranym na korcie centralny, Kyle Edmund był o krok od porażki w meczu z Jewgienij Donskoj, ale w drugim secie odrobił najpierw stratę przełamania, zaś w tie breaku obronił piłkę meczową. Brytyjczyk pokonał ostatecznie Rosjanina 5:7, 7:6(7), 6:3. Ładne widowisko stworzyli Feliciano Lopez i Pierre-Hugues Herbert. Obaj potrafią świetnie serwować i grać przy siatce, dlatego fani mieli co oklaskiwać. Był także świetny tweener (zagranie piłki między nogami będąc zwróconym tyłem do siatki), który zaskoczył Hiszpana. Mimo tego Lopez 7:6(4), 6:3 i to on spotka się z Lucasem Pouille'em.

Pierwszych rywali poznali także inni tenisiści walczący o Finały ATP World Tour. Joao Sousa odprawił w dwóch setach Paolo Lorenziego i zmierzy się z oznaczonym "13" Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro. Z kolei grający z "12" Kevin Anderson z RPA skrzyżuje rakiety z Fernando Verdasco, który po dwóch tie breakach wyeliminował Andrieja Rublowa. Do II rundy bez straty seta awansowali ponadto Pablo Cuevas, Diego Schwartzman i Borna Corić.