ITF Zawada: polski mecz o finał Hart Open. Maja Chwalińska zagra z Katarzyną Piter

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po raz pierwszy od 2011 roku polska tenisistka powalczy w finale halowego turnieju Hart Open. W sobotę o prawo do gry o mistrzowskie trofeum w Zawadzie będą ze sobą rywalizować Maja Chwalińska i Katarzyna Piter.

O tym, że jedna z polskich tenisistek na pewno wystąpi w niedzielnym finale, zadecydowały piątkowe ćwierćfinały. Najpierw Maja Chwalińska pokonała brytyjską kwalifikantkę Sarah Beth Grey 6:2, 6:3, a następnie Katarzyna Piter zwyciężyła rozstawioną z trzecim numerem Holenderkę Bibiane Schoofs 7:6(4), 7:6(3).

Zdolna dąbrowianka poprawiła tym samym zeszłoroczny wynik z Zawady, natomiast poznanianka awansowała do premierowego półfinału od czerwcowej imprezy w Warszawie. W sobotę Chwalińska i Piter zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach, a zwyciężczyni powalczy o tytuł w Hart Open 2017. Jeszcze żadna Polka nie wygrała imprezy w Zawadzie w grze pojedynczej.

W drugim półfinale rakiety skrzyżują Kathinka von Deichmann i Deborah Chiesa. Rozstawiona z drugim numerem reprezentantka Liechtensteinu sporo się namęczyła, zanim pokonała grającą z "siódemką" Rosjankę Walerię Sawinych 6:4, 5:7, 6:4. Z kolei występująca z "czwórką" Włoszka pokonała oznaczoną "szóstką" Ukrainkę Olgę Janczuk 6:3, 7:6(1).

Justyna Jegiołka nie obroni tytułu w deblu, który z różnymi partnerkami zdobywała w dwóch ostatnich latach. Opolanka i Chwalińska przegrały 2:6, 4:6 z Weroniką Foryś i Niką Szytkowską i to polsko-białoruski duet zmierzy się w sobotnim finale z chorwacko-czeską parą Tena Lukas i Katerina Vankova. Na sobotę organizatorzy 17. edycji Hart Open zaplanowali do rozegrania oba półfinały singla oraz finał debla. Początek zmagań na kortach Centrum Tenisowego Zawada o godz. 11:00. Mecz Chwalińskiej z Piter rozpocznie się po godz. 13:00. Wstęp jest bezpłatny.

ZOBACZ WIDEO: Polska sędzia: Byłam zszokowana, że ktoś może mnie tak bardzo wyzywać

Hart Open, Zawada (Polska) ITF Women's Circuit, kort dywanowy w hali, pula nagród 25 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 18 listopada

Kathinka von Deichmann (Liechtenstein, 2) - Deborah Chiesa (Włochy, 4) Maja Chwalińska (Polska) - Katarzyna Piter (Polska)

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 17 listopada

Kathinka von Deichmann (Liechtenstein, 2) - Waleria Sawinych (Rosja, 7) 6:4, 5:7, 6:4 Deborah Chiesa (Włochy, 4) - Olga Janczuk (Ukraina, 6) 6:3, 7:6(1) Katarzyna Piter (Polska) - Bibiane Schoofs (Holandia, 3) 7:6(4), 7:6(3) Maja Chwalińska (Polska) - Sarah Beth Grey (Wielka Brytania, Q) 6:2, 6:3

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

sobota, 18 listopada

Tena Lukas (Chorwacja, 3) / Katerina Vankova (Czechy, 3) - Weronika Foryś (Polska) / Nika Szytkowska (Białoruś)

półfinał gry podwójnej:

piątek, 17 listopada

Weronika Foryś (Polska) / Nika Szytkowska (Białoruś) - Maja Chwalińska (Polska, 4) / Justyna Jegiołka (Polska, 4) 6:2, 6:4

Źródło artykułu: