Finały ATP World Tour: Grigor Dimitrow bezlitosny dla Pablo Carreno na zakończenie fazy grupowej

Bułgar Grigor Dimitrow rozbił 6:1, 6:1 Hiszpana Pablo Carreno na zakończenie fazy grupowej Finałów ATP World Tour w Londynie.

Grigor Dimitrow fazę grupową Finałów ATP World Tour zakończył bez porażki, z jednym tylko straconym setem (z Austriakiem Dominikiem Thiemem). W piątek Bułgar rozbił 6:1, 6:1 Pablo Carreno i wyszedł na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Hiszpanem. W trakcie pierwszego gema II seta tenisista z Barcelony upadł na kort próbując odegrać szybkie minięcie rywala i po stracie podania korzystał z interwencji medycznej, co dodatkowo podcięło mu skrzydła.

Dwa proste błędy kosztowały Carreno stratę podania w drugim gemie I seta. Przy 0:3 Hiszpan odparł dwa break pointy, ale trzeciego świetnie dysponowany Dimitrow wykorzystał akcją z bekhendem po linii, odwrotnym krosem forhendowym i wieńczącym smeczem. Spryt, refleks oraz zabójcza skuteczność w każdej strefie kortu sprawiły, że Bułgar od początku dominował i ani na moment nie stracił koncentracji. Seta zakończył w siódmym gemie świetnym serwisem.

W gemie otwarcia II partii Carreno oddał podanie wyrzucając forhend. Kończący return dał Dimitrowowi przełamanie na 3:0. Hiszpan był osaczony przez doskonale czytającego grę, wykorzystującego geometrię całego kortu Bułgara. Mecz dobiegł końca, gdy w siódmym gemie tenisista z Barcelony wyrzucił dwa forhendy.

W trwającym równo godzinę meczu Dimitrow zaserwował trzy asy i zdobył 19 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał pięć z 10 szans na przełamanie, a sam nie był zmuszony bronić ani jednego break pointu. Bułgarowi naliczono 15 kończących uderzeń i dziewięć niewymuszonych błędów. Carreno miał sześć piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Po osiągnięciu w US Open pierwszego w karierze wielkoszlemowego półfinału, Carreno wygrał tylko jeden z ośmiu kolejnych meczów. W Londynie Hiszpan rozegrał dwa spotkania. Wszedł jako rezerwowy, gdy wycofał się Rafael Nadal.

W sobotnim półfinale rywalem Dimitrowa będzie Jack Sock. Bułgar wygrał tylko jedno z czterech dotychczasowych spotkań z Amerykaninem.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)