Diego Schwartzman tenisistą roku w Argentynie

Diego Schwartzman został laureatem nagrody Olimpia del Plata dla najlepszego tenisisty 2017 roku w Argentynie. Kolejne miejsca w plebiscycie zajęli Juan Martin del Potro i Alex Geller.

Marcin Motyka
Diego Schwartzman Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Diego Schwartzman

Nagroda Olimpia del Plata przyzwana jest przedstawicielom 41 dyscyplin sportu. Wyboru laureatów dokonują członkowie Circulo de Periodistas Deportivos (CPD) - Argentyńskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych.

W kategorii tenis laureatem plebiscytu za 2017 rok został Diego Schwartzman. 25-latek z Buenos Aires ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W US Open dotarł do pierwszego w karierze wielkoszlemowego ćwierćfinału, zagrał w finale turnieju w Antwerpii, a w rankingu ATP wspiął się na 25. miejsce (rozgrywki zakończył na 26. pozycji).

Dla Schwartzmana to pierwsza nagroda Olimpia del Plata w karierze. Kolejne miejsca na plebiscytowym podium zajęli Juan Martin del Potro oraz 18-letni Axel Geller, finalista juniorskiego Wimbledonu i US Open w singlu oraz mistrz Wimbledonu w kategorii do lat 18 w deblu.

Czy Diego Schwartzman zasłużył na tytuł tenisisty roku w Argentynie?