ATP Doha: Thiem rozpoczął od zwycięstwa. Verdasco i Tsitsipas odrobili straty

Najwyżej rozstawiony Dominic Thiem od zwycięstwa nad Jewgienijem Donskojem rozpoczął występ w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Dosze. Ze stanu 0-1 w setach wrócili w poniedziałek Fernando Verdasco i Stefanos Tsitsipas.

Rafał Smoliński
Dominic Thiem Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Dominic Thiem
W pierwszym dniu turnieju wielkich emocji nie było. Dominic Thiem pokonał Rosjanina Jewgienija Donskoja 7:6(6), 6:3. - To dla mnie dobre zwycięstwo, ponieważ przeciwnik był dosyć trudny. Do tego minęło już trochę czasu od mojego ostatniego meczu. W pierwszym secie zacząłem dobrze, ale potem gra szybko się wyrównała. Jestem zadowolony z większej części zaprezentowanego przeze mnie tenisa - wyznał Austriak, który w środę powalczy ze Słoweńcem Aljazem Bedene lub Tunezyjczykiem Malekiem Jazirim.

Oznaczony siódmym numerem Hiszpan Fernando Verdasco rozegrał pierwszy mecz od zawarcia związku małżeńskiego i zwyciężył Izraelczyka Dudiego Selę 4:6, 6:4, 6:0. Ze stanu 0-1 w setach powrócił również Stefanos Tsitsipas, który wygrał z Florianem Mayerem 4:6, 7:5, 6:4. Starcie młodego Greka z doświadczonym Niemcem zostało przerwane przez obecność kota, którego chłopak od podawania piłek grzecznie wyprowadził poza kort.

Tylko seta rozegrał w poniedziałek Andriej Rublow, bowiem Niemiec Cedrik-Marcel Stebe skreczował przy stanie 1:6 z powodu choroby. Rosjanin będzie w środę przeciwnikiem Verdasco. Do II rundy awansował również Gruzin Nikołoz Basilaszwili, który pokonał Włocha Thomasa Fabbiano 6:4, 6:3.