WTA Shenzhen: awans Simony Halep. Rumunka będzie najwyżej rozstawiona w Australian Open

Rumunka Simona Halep potrzebowała trzech setów, aby pokonać Chinkę Ying-Ying Duan w II rundzie turnieju WTA International w Shenzhen.

Simona Halep Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep na inaugurację sezonu wybrała Shenzhen, gdzie w 2015 roku zdobyła tytuł. W środę Rumunka pokonała 3:6, 6:1, 6:2 Ying-Ying Duan (WTA 91) i awansowała do ćwierćfinału. W trwającym 97 minut meczu liderka rankingu zdobyła 34 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Dzięki zwycięstwu nad Duan Halep zapewniła sobie utrzymanie pozycji liderki na przyszły tydzień i rozstawienie z numerem pierwszym w Australian Open. Kolejną rywalką Rumunki będzie Białorusinka Aryna Sabalenka, z którą zmierzy się po raz pierwszy.

Irina-Camelia Begu (WTA 43) wygrała 4:6, 6:1, 6:2 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 96). W ciągu dwóch godzin i pięciu minut Rumunka zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. W ćwierćfinale zagra z Węgierką Timeą Babos, pogromczynią Magdy Linette.

Katerina Siniakova (WTA 47) zwyciężyła 7:5, 6:3 Yafan Wang (WTA 172). Obrończyni tytułu wróciła ze stanu 0:2 w II secie. W trwającym 92 minuty spotkaniu Czeszka zaserwowała siedem asów i wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Kristyna Pliskova (WTA 61) pokonała 6:4, 7:6(3) Anę Bogdan (WTA 105). Czeszka obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie II partii. W trwającym godzinę i 55 minut meczu odparła 10 z 12 break pointów. W walce o półfinał zmierzy się ze swoją rodaczką Siniakovą.