WTA Sydney: Camila Giorgi pokrzyżowała szyki Petrze Kvitovej. Włoszka rywalką Agnieszki Radwańskiej

Camila Giorgi pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą w II rundzie turnieju WTA Premier w Sydney. Włoszka będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale.

Camila Giorgi Getty Images / Zak Kaczmarek / Na zdjęciu: Camila Giorgi
Camila Giorgi (WTA 100), a nie Petra Kvitova (WTA 29), będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale Sydney International. W II rundzie Włoszka pokonała Czeszkę 7:6(7), 6:2. W 10. gemie I seta trzykrotna finalistka turnieju w Katowicach zmarnowała trzy piłki setowe, a w 11. oddała podanie. Zaliczyła jednak przełamanie powrotne, a w tie breaku odparła setbola przy 5-6. W II partii Giorgi dwa razy odebrała serwis dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu.

W trwającym godzinę i 54 minuty meczu Giorgi wykorzystała trzy z 11 break pointów. Naliczono jej 19 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Kvitova miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 34 pomyłki. Obie tenisistki zmierzyły się po raz drugi. W 2014 roku w Pucharze Federacji górą była Czeszka.

Giorgi w Sydney wygrała pięć meczów (zaczynała od kwalifikacji), wszystkie bez straty seta. W I rundzie turnieju głównego rozbiła Sloane Stephens, mistrzynię US Open 2017.

Radwańska i Giorgi zmierzą się w czwartek o godz. 9:00 czasu polskiego. Będzie to ich trzeci mecz. W 2012 roku w IV rundzie Wimbledonu zwyciężyła Polka. Trzy lata później w półfinale Katowice Open z wygranej cieszyła się Włoszka.

Garbine Muguruza (WTA 3) pokonała 6:3, 7:6(6) Kiki Bertens (WTA 32). W I secie Holenderka z 1:5 zbliżyła się na 3:5. W II partii z 2:4 doprowadziła do tie breaka. W nim Muguruza prowadziła 5-1, a przy 6-3 zmarnowała trzy piłki meczowe, ale dwa kolejne punkty padły jej łupem.

W ciągu godziny i 48 minut Hiszpanka posłała 32 kończące uderzenia przy 34 niewymuszonych błędów. Bertens miała 33 piłki wygrane bezpośrednio i 33 pomyłki.

Do ćwierćfinału Muguruza nie przystąpi, bo wycofała się z powodu kontuzji prawego uda. Hiszpanka już na początku meczu z Bertens korzystała z interwencji medycznej. W ten sposób pierwszą półfinalistką została Daria Gawriłowa, która wyeliminowała Samanthę Stosur.

Sydney International, Sydney (Australia)