WTA Hobart: Aryna Sabalenka sprawczynią niespodzianki, Heather Watson w ćwierćfinale

Białorusinka Aryna Sabalenka wyeliminowała najwyżej rozstawioną Chinkę Shuai Zhang w II rundzie turnieju WTA International w Hobart.

Aryna Sabalenka Getty Images / Robert Cianflone / Staff / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 69) sezon rozpoczęła od ćwierćfinału w Shenzhen. W Hobart najpierw odprawiła Eugenie Bouchard, a w II rundzie pokonała 7:6(3), 6:4 najwyżej rozstawioną Shuai Zhang (WTA 35). W I secie Chinka z 2:5 doprowadziła do tie breaka, po obronie sześciu piłek setowych, ale w nim nie miała nic do powiedzenia. Białorusinka odskoczyła na 5-0, a przy 6-3 wykorzystała ósmego setbola. W II partii było tylko jedno przełamanie, które Sabalenka uzyskała w siódmym gemie.

W trwającym 95 minut meczu Białorusinka dwa razy straciła podanie, a sama wykorzystała trzy z 18 break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2016 roku w turnieju ITF w Tokio Zhang zwyciężyła 6:4, 6:2. Kolejną rywalką Sabalenki będzie Łesia Curenko.

Monica Niculescu (WTA 85) pokonała 6:4, 6:2 Varvarę Lepchenko (WTA 64). W ciągu 89 minut Rumunka zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji i podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Amerykanką. W ćwierćfinale jej rywalką będzie broniąca tytułu Elise Mertens.

Heather Watson (WTA 74) wygrała 6:2, 6:2 z Jaimee Fourlis (WTA 310). Brytyjka zdobyła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 14 z 15 przy drugim serwisie rywalki. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. O półfinał Watson zmierzy się z Donną Vekić.

Kirsten Flipkens (WTA 73) oddała walkowerem mecz z Alison Riske (WTA 89). Powód to kontuzja prawego barku Belgijki. W ćwierćfinale Amerykanka zagra z Rumunką Mihaelą Buzarnescu.

Hobart International, Hobart (Australia)