Bananowe problemy Coco Vandeweghe. Amerykanka podpadła u sędziego

Coco Vandeweghe już na I rundzie zakończyła występ w wielkoszlemowym Australian Open 2018. W trakcie poniedziałkowego pojedynku z Timeą Babos Amerykanka otrzymała dwa ostrzeżenia za niewłaściwe zachowanie na korcie.

Rafał Smoliński
Coco Vandeweghe Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Coco Vandeweghe
Pierwsze ostrzeżenie Coco Vandeweghe otrzymała pod koniec pierwszego seta, gdy odmówiła powrotu na kort aż do czasu, kiedy dostanie porcję owoców. - Czekam na moje banany - oznajmiła tenisistka sędziemu Fergusowi Murphy'emu, kiedy ten zapytał ją o powód opóźniania gry.

- Dlaczego nie ma ich na korcie? Dajcie spokój, to nie moja wina. Dlaczego muszę grać przy innych warunkach? Nie muszę stawiać się w niekomfortowej sytuacji, bo na obiekcie jest słaba obsługa. Mam swoje potrzeby i to nie moja wina, że na korcie nie wszystko jest przygotowane - dyskutowała z arbitrem i choć w końcu otrzymała od jednego z chłopców do podawania piłek banana, to sędzia ukarał ją ostrzeżeniem. To nie był dobry dzień dla reprezentantki USA, która po meczu przyznała, że z powodu grypy nie mogła normalnie trenować przez ostatnie dni.

Półfinalistka Australian Open 2017 została ponownie zdyscyplinowana przez Murphy'ego w drugim secie. Sędzia usłyszał, jak Amerykanka skierowała do Timei Babos obraźliwe słowa. Kolejne ostrzeżenie oznaczało także stratę punktu. - Ona zawsze traci panowanie nad sobą. W każdym meczu musi rozwalić kilka rakiet. Dziś w pierwszym przypadku wydaje mi się, że została ukarana za opóźnianie gry, a w drugim chyba za obrażanie mnie. Jeśli sędzia coś słyszał, to musiało paść jakieś niewłaściwe słowo - stwierdziła Węgierka, która wygrała ostatecznie 7:6(4), 6:2.

Do zabawnej sytuacji doszło w poniedziałek z udziałem Denisa Shapovalova. Kanadyjczyk miał problemy z obraniem skórki od banana. Kiedy w końcu mu się to udało, z uśmiechem zacisnął pięść, dając tym samym sygnał uradowanej publiczności. Shapovalov pokonał w trzech setach Greka Stefanosa Tsitsipasa i awansował do II rundy turnieju w Melbourne. W tym roku tenisiści mają sporo problemów z bananami. Dwa tygodnie temu kamery zarejestrowały, jak w Brisbane męczy się z tym owocem zdolny Australijczyk Alex de Minaur.