Cykl ITF: Katarzyna Kawa wygrała pierwszy turniej po kontuzji

Katarzyna Kawa dość niespodziewanie wygrała pierwszy turniej w obecnym sezonie. W egipskim Szarm el-Szejk pokonała dwie najwyżej rozstawione tenisistki i sięgnęła po tytuł w imprezie ITF o puli nagród 15 tys. dolarów.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Jeszcze parę miesięcy temu Katarzyna Kawa walczyła z kontuzją barku, zanim zdecydowała się na operację. W światowym rankingu spadła do szóstej setki i teraz rozpoczęła niełatwą drogę do powrotu na należne jej miejsce.

Kryniczanka drugi tydzień z rzędu zagrała w Szarm el-Szejk. W sobotę wyeliminowała rozstawioną z "dwójką" Serbkę Dejanę Radanović. W niedzielnym finale spotkała się z turniejową "jedynką" Chinką Kai-Lin Zhang i po trzysetowym boju zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:2.

Dzięki zwycięstwu Kawa zdobyła 12 punktów do klasyfikacji WTA. Na singlowy tytuł czekała od 2015 roku. Teraz ma ich na koncie pięć. Polka nie opuszcza jeszcze Egiptu, gdyż zamierza wziąć udział w kolejnych zawodach.