Puchar Federacji: Petra Kvitova i Kristina Mladenović nie zawiodły. Czeszki blisko półfinału

Petra Kvitova i Kristina Mladenović wygrały w sobotę singlowe pojedynki w I rundzie Grupy Światowej Pucharu Federacji. Czeszki potrzebują już tylko punktu do pokonania Szwajcarek.

Petra Kvitova Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Pod koniec 2016 roku Petra Kvitova została zaatakowana przez nożownika. Jej lewa ręka po tym napadzie była w fatalnym stanie. To wydarzenie miało miejsce kilka tygodni po finale Pucharu Federacji 2016, w którym Czeszki pokonały Francję i zdobyły piąty tytuł w XXI wieku. Kvitova przeszła operację i w ubiegłym sezonie długo nie grała.  W sobotę, po rocznej nieobecności, wróciła do narodowej drużyny. W O2 Arenie w Pradze pokonała 6:2, 1:6, 6:3 Viktoriję Golubić.

W ciągu godziny i 51 minut Szwajcarka popełniła 10 podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Kvitovej zanotowano 32 kończące uderzenia przy 24 niewymuszonych błędach. Golubić miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i pięć pomyłek.

Drugi punkt dla Czeszek zdobyła Barbora Strycova, która wygrała 6:2, 6:4 z Belinda Bencić. W trwającym 82 minuty spotkaniu 31-letnia reprezentantka gospodarzy zdobyła 23 z 29 punktów przy własnym pierwszym serwisie. Posłała 12 kończących uderzeń przy 13 niewymuszonych błędach. Szwajcarce naliczono pięć piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

Po pierwszym dniu w dwóch meczach jest remis. Ubiegłoroczne finalistki Białorusinki w Mińsku mierzą się z Niemkami. W pierwszym pojedynku Aryna Sabalenka wykorzystała sześć z 10 break pointów i zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:2 Tatjanę Marię. Następnie Alaksandra Sasnowicz nie wykorzystała prowadzenia 5:3 i przegrała 5:7, 4:6 z Antonią Lottner.

W Mouilleron-le-Captif Francja podejmuje Belgię. Półfinalistka tegorocznego Australian Open Elise Mertens obroniła pięć z sześciu break pointów i pokonała 6:2, 6:1 Pauline Parmentier. Na 1-1 wyrównała Kristina Mladenović, która w II secie wróciła z 0:2, 15-40 i wygrała 6:2, 6:4 z Kirsten Flipkens.

Białoruś - Niemcy 1:1, Cziżowka-Ariena, Mińsk (Białoruś)