WTA Doha: Garbine Muguruza zameldowała się w III rundzie. Awans Johanny Konty

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała Chinkę Ying-Ying Duan w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dosze. Pierwszy mecz w imprezie wygrała Brytyjka Johanna Konta.

Garbine Muguruza Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Qatar Total Open to dla Garbine Muguruzy (WTA 4) pierwszy turniej od nieudanego Australian Open. W Melbourne odpadła w II rundzie po porażce z Su-Wei Hsieh. W Dosze Hiszpanka na początek pokonała 6:3, 6:4 Ying-Ying Duan (WTA 105). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 prowadziła 6:3, 5:2. Spotkanie zakończyła wykorzystując dopiero ósmą piłkę meczową. W ciągu 87 minut Muguruza zdobyła 16 z 22 punktów przy drugim podaniu Chinki.

Johanna Konta (WTA 11) wygrała 7:6(5), 6:1 z Bernardą Perą (WTA 113). W I secie Brytyjka od 3:0 oddała cztery gemy z rzędu. Przy 5:5 Amerykanka uzyskała przełamanie, ale w 12. gemie od 30-0 straciła cztery punkty. W tie breaku Konta opanowała sytuację na korcie, a w II partii nie dała rywalce żadnych szans. Kolejną jej rywalką będzie Carla Suarez.

Anastasija Sevastova (WTA 15) pokonała 6:3, 6:4 Donnę Vekić (WTA 50). W trwającym 87 minut meczu Łotyszka zaserwowała cztery asy i wykorzystała osiem z 13 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Japonką Naomi Osaką. Alize Cornet (WTA 39) zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji i wygrała 6:2, 6:1 z Anett Kontaveit (WTA 27). Kolejną rywalką Francuzki będzie Karolina Pliskova.

Sorana Cirstea (WTA 38) zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:2, 6:3 Marię Sakkari (WTA 60). Marketa Vondrousova (WTA 58) oddała cztery gemy Julii Putincewej (WTA 81). W trwającym godzinę spotkaniu Czeszka odparła cztery z pięciu break pointów. W II rundzie spotka się z Eliną Switoliną.