WTA Doha: Andżelika Kerber z Karoliną Woźniacką o półfinał. Petra Kvitova poszła za ciosem

Andżelika Kerber i Karolina Woźniacka spotkają się ze sobą w piątkowym ćwierćfinale turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Dosze. Za ciosem po wyeliminowaniu Agnieszki Radwańskiej poszła Petra Kvitova, która odprawiła Elinę Switolinę.

Rafał Smoliński
Andżelika Kerber Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Karolina Woźniacka, aktualna liderka światowego rankingu, miała problemy z pokonaniem Moniki Niculescu tylko w pierwszym secie. Dunka była w nim o krok od porażki, choć prowadziła już 4:1. Rumunka wygrała od tego stanu cztery kolejne gemy, lecz gdy podawała po zwycięstwo, zadrżała jej ręka. Z 14 następnych punktów aż 12 zapisała na swoje konto mistrzyni Australian Open 2018. Natomiast w drugiej odsłonie Woźniacka już nie marnowała czasu i po dwóch przełamaniach zwyciężyła w całym spotkaniu 7:5, 6:1.

Przeciwniczką Dunki w piątkowym ćwierćfinale będzie Andżelika Kerber, która w tym roku doznała tylko jednej porażki, z Simoną Halep w półfinale Australian Open. Niemka łatwo przegrała partię otwarcia meczu z Johanną Kontą, ale odpowiedziała w dwóch następnych setach i wygrała 1:6, 6:1, 6:3. - W pierwszym secie nie grałam swojego tenisa i na pewno potrzebowałam czasu, aby odnaleźć właściwy dla siebie rytm - tłumaczyła "Angie" w pomeczowym wywiadzie. W czwartek skończyła 25 piłek i miała 23 błędy własne. Pokonana przez nią Konta zaczęła znakomicie, ale z czasem siła ognia po stronie rywalki zrobiła swoje. Brytyjka miała 33 wygrywające zagrania i 38 pomyłek.

Petra Kvitova nie zwalnia tempa. W III rundzie zwyciężyła 6:4, 7:5 rozstawioną z trzecim numerem Elinę Switolinę. Ukrainka przegrała siedem ostatnich pojedynków z dwukrotną mistrzynią Wimbledonu, a zaczęła od wygranej w 2014 roku w Cincinnati. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów dała się w czwartek przełamać tylko raz, na początku premierowej odsłony. Triumf zapewniły jej przełamania w dziewiątym gemie pierwszego seta i 11. gemie drugiej partii. W piątek na drodze Kvitovej do półfinału stanie Niemka Julia Görges. Obie panie zmierzą się po raz drugi w obecnym miesiącu. Dwa tygodnie temu lepsza w Petersburgu była Czeszka.

Qatar Total Open, Doha (Katar)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 3,173 mln dolarów
czwartek, 15 lutego

III runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Monica Niculescu (Rumunia, Q) 7:5, 6:1
Andżelika Kerber (Niemcy, 8) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 10) 1:6, 6:1, 6:3
Petra Kvitova (Czechy, 16) - Elina Switolina (Ukraina, 3) 6:4, 7:5