WTA Budapeszt: Magdalena Fręch lepsza od Anny Blinkowej. Polka przeszła kwalifikacje

Magdalena Fręch oddała pięć gemów Rosjance Annie Blinkowej i awansowała do głównej drabinki turnieju WTA International rozgrywanego w Budapeszcie.

Magdalena Fręch Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W niedzielę Magdalena Fręch obroniła piłkę meczową w spotkaniu z Turczynką Caglą Buyukakcay. Dzień później Polka pokonała 6:4, 6:1 Annę Blinkową i zagra w turnieju głównym w Budapeszcie. Łodzianka po raz drugi w tym roku przeszła kwalifikacje (Australian Open).

W I secie Fręch wróciła z 1:3, a w II partii nie dała rywalce żadnych szans. W trwającym 77 minut meczu Polka zdobyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z ośmiu brek pointów.

Blinkowa, finalistka juniorskiego Wimbledonu 2015, dobrze spisała się w ubiegłym tygodniu w Dosze. Przeszła kwalifikacje, a w turnieju głównym pokonała Jelenę Wiesninę i Kristinę Mladenović. W Dubaju na początek eliminacji rozprawiła się z rozstawioną z numerem pierwszym Czeszką Denisę Allertovą. Fręch okazała się dla Rosjanki za mocna.

W I rundzie turnieju głównego Polka zmierzy się ze Szwedką Johanną Larsson.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry)