WTA Dubaj: Daria Kasatkina wygrała dreszczowiec z Garbine Muguruzą. Elina Switolina drugą finalistką

Rosjanka Daria Kasatkina obroniła trzy piłki meczowe i wyeliminowała Hiszpankę Garbine Muguruzę w półfinale turnieju WTA Premier w Dubaju. Do finału pewnie awansowała Ukrainka Elina Switolina.

Daria Kasatkina Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Daria Kasatkina (WTA 24) do finału imprezy w Dubaju awansowała w niesamowitych okolicznościach. Obroniła cztery piłki meczowe, dwie w II rundzie z Johanną Kontą oraz trzy w półfinale z Garbine Muguruzą (WTA 3). W piątek pokonała Hiszpankę 3:6, 7:6(11), 6:1 po dwóch godzinach i 33 minutach.

W I secie było jedno przełamanie, które Muguruza uzyskała na 4:2. W dramatycznym tie breaku II partii Hiszpanka nie wykorzystała prowadzenia 3-0 oraz piłek meczowych przy 8-7, 9-8 i 10-9. W decydującej odsłonie zdecydowanie dominowała Kasatkina, która jedynego gema straciła przy stanie 2:0.

W całym meczu Rosjanka obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 14 okazji. Zdobyła o siedem punktów więcej niż jej rywalka (107-100). Kasatkinie naliczono 19 kończących uderzeń przy 38 niewymuszonych błędach. Muguruza miała 30 piłek wygranych bezpośrednio i 60 pomyłek.

Drugą finalistką została Elina Switolina (WTA 4), która pokonała 6:3, 6:3 Andżelikę Kerber (WTA 9). W ciągu 85 minut Niemka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Ukrainka wykorzystała sześć z 14 break pointów. Switolina odniosła piąte zwycięstwo z rzędu nad Kerber i podwyższyła na 7-5 bilans ich wszystkich spotkań.

Kasatkina awansowała do trzeciego singlowego finału w głównym cyklu i powalczy o drugi tytuł. W ubiegłym roku triumfowała w Charleston. Switolina powalczy o 11. trofeum (bilans finałów 10-2), drugie w Dubaju. W ubiegłym roku w decydującym meczu pokonała Karolinę Woźniacką.

Rosjanka i Ukrainka zmierzą się po raz trzeci. W New Haven (2016) i Toronto (2017) lepsza była Switolina. W poniedziałek Kasatkina zadebiutuje w czołowej "20" rankingu.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)