WTA Budapeszt: słowackiego finału nie będzie. Alison van Uytvanck rywalką Dominiki Cibulkovej

Dominika Cibulkova i Alison van Uytvanck spotkają się w niedzielnym finale halowego turnieju WTA International na kortach twardych w Budapeszcie. Obie tenisistki nie straciły seta w pojedynkach półfinałowych.

Rafał Smoliński
Dominika Cibulkova Getty Images / Julian Finney / GettyImages / Na zdjęciu: Dominika Cibulkova
W sobotę wydarzenia w węgierskiej stolicy potoczyły się błyskawicznie. Najpierw najwyżej rozstawiona Dominika Cibulkova w 77 minut zwyciężyła Monę Barthel. Słowaczka wykorzystała 4 z 12 break pointów i pewnie wygrała z Niemką 6:3, 6:2.

Reprezentantka naszych południowych sąsiadów nie straciła jeszcze w Budapeszcie seta. W niedzielę nie zmierzy się jednak ze swoją zdolną rodaczką Viktorią Kuzmovą. 19-latka z Koszyc zabrała tylko sześć gemów Alison van Uytvanck, która wygrała w 68 minut 6:4, 6:2.

Belgijka wystąpi tym samym w drugim finale zawodów głównego cyklu. W zeszłym roku była najlepsza w halowej imprezie w Quebec City. W Budapeszcie nie będzie jej jednak łatwo, bowiem Cibulkova celuje w dziewiąte trofeum, pierwsze od triumfu w Mistrzostwach WTA 2016. Do tego Słowaczka wygrała ich jedyne starcie, które miało miejsce w II rundzie Wimbledonu 2014.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry)