WTA Acapulco: Łesia Curenko jeden krok od obrony tytułu. Pierwszy finał Stefanie Voegele

Ukrainka Łesia Curenko pokonała Australijkę Darię Gawriłową i awansowała do finału turnieju WTA International rozgrywanego w Acapulco.

Łesia Curenko Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Łesia Curenko
Łesię Curenko (WTA 40) dzieli już tylko jeden wygrany mecz od obrony tytułu w Acapulco. W półfinale Ukrainka pokonała 6:2, 6:4 Darię Gawriłową (WTA 26). W drugim secie Australijka z 0:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie czterech piłek meczowych. W 10. gemie tenisistka z Melbourne miała break pointa. Jednak Curenko zamknęła spotkanie, wykorzystując siódmego meczbola.

W ciągu godziny i 46 minut Gawriłowa popełniła 10 podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Curenko cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała siedem z 14 break pointów. Ukrainka podwyższyła na 5-0 bilans wszystkich meczów z Australijką.

W drugim półfinale doszło do nieoczekiwanego starcia Stefanie Voegele (WTA 183) z Rebeccą Peterson (WTA 139). Szwajcarka wyeliminowała Niemkę Tatjanę Marię (nr 8) i Amerykankę Sloane Stephens (nr 1), a Szwedka rozprawiła się z Francuzką Alize Cornet (nr 6) i Chinką Shuai Zhang (nr 4). W finale zagra 27-latka z Leuggern, która pokonała rywalkę ze Sztokholmu 6:4, 7:6(5).

W tie breaku drugiego seta Voegele wróciła z 3-5. W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu Szwajcarka zaserwowała sześć asów, zdobyła 39 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała dwa z czterech break pointów.

Vögele awansowała do pierwszego singlowego finału w głównym cyklu. Curenko w ubiegłym roku w decydującym meczu pokonała Francuzkę Kristinę Mladenović, którą tym razem odprawiła w ćwierćfinale. Ukrainka ma szansę jako trzecia tenisistka obronić tytuł w Acapulco. Dokonały tego Amerykanka Venus Williams (2009, 2010) i Włoszka Sara Errani (2012, 2013). Curenko jeszcze nie doznała porażki w finale (bilans 3-0).

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)