ATP Indian Wells: Łukasz Kubot i Marcelo Melo wyeliminowani w I rundzie

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo w dwóch setach przegrali z Hiszpanami Roberto Bautistą i Davidem Ferrerem w I rundzie zmagań debla w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
Dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo był to drugi wspólny start w turnieju ATP w Indian Wells. Przed rokiem dotarli do finału, w którym przegrali z parą Raven Klaasen / Rajeev Ram. W tegorocznej edycji BNP Paribas Open polsko-brazylijski duet został najwyżej rozstawiony, a w I rundzie zmierzył się z Hiszpanami Roberto Bautistą i Davidem Ferrerem.

Kubot i Melo, którzy w ubiegłym tygodniu nie wystąpili w Acapulco z powodu kontuzji Brazylijczyka, byli zdecydowani faworytami tej konfrontacji. Lecz niedzielny mecz od początku do końca nie układał się po ich myśli. Ferrer i Bautista byli bowiem jak ściana. Obaj fantastycznie spisywali się w defensywie, gdy tylko mogli, przedłużali wymiany i wymuszali błędy ofensywnie nastawionej polsko-brazylijskiej pary.

W pierwszym secie Ferrer i Bautista dwukrotnie przełamali Melo i wygrali tę partię 6:4. Druga odsłona zakończyła się takim samym wynikiem. Tym razem zaważył słabszy gem serwisowy Kubota, który przy stanie 2:2 oddał podanie, popełniając podwójny błąd. Polak i Brazylijczyk robili wszystko, by wrócić do gry. W dziewiątym gemie obronili nawet meczbola, ale nie zdołali odwrócić losów rywalizacji.

Mecz trwał 70 minut. W tym czasie Kubot i Melo posłali dwa asy, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, trzykrotnie zostali przełamani, wykorzystali jednego z czterech break pointów i łącznie zdobyli 51 punktów, o pięć mniej od przeciwników.

Za występ w BNP Paribas Open 2018 lubinianin i jego partner nie otrzymają punktów do rankingu ATP, wzbogacą się za to o 15,460 dolarów.

Z kolei Ferrer i Bautista w II rundzie zagrają z Johnem Isnerem i Jackiem Sockiem. Amerykanie na otwarcie wygrali 6:3, 7:6(6) z duetem Fernando Verdasco / Albert Ramos. Hiszpanie, którzy są już także w 1/16 finału zmagań singlowych, pozostają tym samym w walce o specjalną premię. Tenisista, który zwycięży w Indian Wells zarówno w singlu, jak i w deblu, zainkasuje dodatkowy milion dolarów.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,972 mln dolarów
niedziela, 11 marca

I runda gry podwójnej:

Roberto Bautista (Hiszpania) / David Ferrer (Hiszpania) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 6:4, 6:4

Czy Roberto Bautista i David Ferrer wygrają mecz II rundy?