ATP Indian Wells: krew i krecz Dominika Thiema. Hyeon Chung pokonał Tomasa Berdycha

Dominic Thiem nie dokończył meczu III rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells z Pablo Cuevasem. Do 1/8 finału awansowali Hyeon Chung (pokonał Tomasa Berdycha), Borna Corić i Kevin Anderson.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Dominic Thiem
To nie był udany dzień dla Dominika Thiema. W poniedziałek, w pojedynku III rundy turnieju ATP w Indian Wells z Pablo Cuevasem, Austriak miał ogromne kłopoty zdrowotne. Najpierw, w końcówce pierwszego seta, źle postawił stopę na korcie i doznał urazu stawu skokowego. Z kolei w połowie drugiej partii miał krwotok z nosa. Suma tych nieszczęśliwych zdarzeń sprawiła, że Thiem nie dokończył meczu. Skreczował, przegrywając 6:3, 4:6, 2:4.

Cuevas w 1/8 finału zmierzy się z Hyeonem Chungiem. Rozstawiony z numerem 23. Koreańczyk w meczu sesji nocnej na korcie centralnym pokonał 6:4, 6:4 Tomasa Berdycha, serwując siedem asów i wykorzystując trzy z pięciu szans na przełamanie. Dla 21-latka z Suwon to pierwsze w karierze zwycięstwo nad Czechem w ich trzeciej konfrontacji.

Dalej gra także inny 21-latek, Borna Corić. Chorwat w 88 minut wygrał 6:1, 6:3 z Roberto Bautistą, rewanżując się Hiszpanowi za porażkę sprzed dwóch tygodni w Dubaju. - Do stanu 6:1, 3:0 grałem prawdopodobnie najlepszy tenis w życiu. Byłem agresywny, wywierałem na nim presję, a przy tym nie popełniałem błędów - powiedział tenisista z Zagrzebia, który w trzech premierowych rundach BNP Paribas Open 2018 stracił zaledwie dziewięć gemów.

W IV rundzie dojdzie do starcia dwóch młodych i niesamowicie utalentowanych graczy. Corić zagra z Taylorem Fritzem. 20-letni Amerykanin po niezwykle emocjonującym meczu wygrał 4:6, 6:2, 7:6(1) ze starszym o 14 lat Fernando Verdasco. - Zwycięstwo w meczu, w którym jesteś o kilka punktów od porażki i czujesz zdenerwowanie, jest wspaniałe. To dla mnie jak sen - skomentował Fritz.

Kevin Anderson po dwóch rozgrywkach tie breakowych wyeliminował Nicolasa Kickera. O ćwierćfinał rozstawiony z numerem siódmym Afrykaner powalczy z Pablo Carreno, z którym ma bilans 3-0, w tym pokonał go w 1/2 finału ubiegłorocznego US Open. Hiszpan, turniejowa "11", w poniedziałek, także bez straty partii, okazał się lepszy od Daniła Miedwiediewa.