WTA Indian Wells: Daria Kasatkina pożegnała Karolinę Woźniacką. Efektowny awans Andżeliki Kerber

Dunka Karolina Woźniacka przegrała z Rosjanką Darią Kasatkiną w IV rundzie turnieju BNP Paribas Open na kortach twardych w Indian Wells.

Daria Kasatkina Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Karolina Woźniacka (WTA 2) dwa razy nie wykorzystała przewagi przełamania i na IV rundzie zakończyła udział w imprezie w Indian Wells. W pierwszym secie prowadziła 3:0 i miała dwa break pointy na 4:0, a w drugim wyszła na 5:3. Ostatecznie Dunka przegrała z Darią Kasatkiną (WTA 19) 4:6, 5:7. W pierwszych trzech gemach Rosjanka zdobyła tylko jeden punkt, ale to ona cieszyła się z awansu do ćwierćfinału.

W trwającym godzinę i 40 minut meczu Woźniacka zdobyła tylko osiem z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Kasatkina wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Rosjanka po raz drugi w tym roku pokonała Dunkę. W ćwierćfinale w Petersburgu zwyciężyła 7:6(2), 6:3.

Kasatkina w ostatnim czasie jest w bardzo dobrej formie. W Dubaju w drodze do finału obroniła sześć piłek meczowych, dwie z Johanną Kontą i cztery z Garbine Muguruzą. Poza tym odprawiła tam Agnieszkę Radwańską i Jelenę Wiesninę. W Indian Wells na swoim rozkładzie ma dwie wielkoszlemowe mistrzynie, Sloane Stephens i Woźniacką. Po raz drugi awansowała do ćwierćfinału BNP Paribas Open (2016). W poniedziałek 20-latka z Togliatti zadebiutuje w Top 15 rankingu.

Kolejną rywalką Kasatkiny będzie Andżelika Kerber (WTA 10), która rozbiła 6:1, 6:1 Caroline Garcię (WTA 7). W ciągu 62 minut Niemka zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama wykorzystała sześć z 13 szans na przełamanie. Była liderka rankingu w piątym starcie w sezonie awansowała do piątego ćwierćfinału. W Indian Wells tę fazę osiągnęła po raz trzeci (2012, 2013). Bilans meczów Kerber i Kasatkiny to 2-2.

Carla Suarez (WTA 27) wygrała 6:2, 6:4 z Danielle Collins (WTA 117). W drugim secie Hiszpanka wróciła ze stanu 2:4. W trwającym 87 minut spotkaniu zamieniła na przełamanie siedem z 11 okazji. Kolejną rywalką tenisistki z Barcelony będzie Venus Williams, z którą ma bilans meczów 3-5. Dla Suarez to drugi ćwierćfinał w sezonie (po Australian Open) i drugi w karierze w Indian Wells (2015).