Challenger Shenzhen: Hubert Hurkacz wygrał z Włochem i pogodą

Hubert Hurkacz po trzysetowym boju zameldował się w II rundzie turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Shenzhen. Polski tenisista zmierzył się w środę nie tylko z Włochem Lorenzo Sonego, ale i kiepską pogodą.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Aura pokrzyżowała w środę plany organizatorów i uczestników zawodów Pingshan Open 2018, ale Hubert Hurkacz (ATP 212) zdołał awansować do 1/8 finału. Pojedynek Polaka z Lorenzo Sonego (ATP 160) rozpoczął się z opóźnieniem. Po rozegraniu pięciu gemów panowie zeszli z kortu z powodu opadów deszczu, lecz na szczęście powrócili na niego po paru godzinach przerwy.

W premierowej odsłonie tenisista z Wrocławia nie wykorzystał prowadzenia 5:3 i piłki setowej w 10. gemie. W tie breaku górą był już Włoch. Polaka dzieliły w drugiej partii dwa punkty od porażki, ale nie dał się przełamać i tym razem to on wygrał 13. gema. Emocji nie brakowało w decydującej części spotkania. Nasz reprezentant przegrywał już 1:3, jednak zapisał na swoje konto pięć kolejnych gemów. Po 170 minutach zwyciężył ostatecznie 6:7(4), 7:6(4), 6:3.

Hurkacz awansował do II rundy challengera w chińskim Shenzhen. W czwartek jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z piątym numerem Niemiec Yannick Maden (ATP 136). Niezależnie od wyniku osiągniętego przez Polaka w tym tygodniu pewne już jest, że 19 marca 2018 roku zadebiutuje on w Top 200 rankingu ATP.