ATP Miami: Benoit Paire przeciwnikiem Novaka Djokovicia. Jared Donaldson zwycięski w sesji nocnej

Benoit Paire w trzech setach pokonał Mischę Zvereva w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami. Kolejnym rywalem Francuza będzie Novak Djoković. Awansowali także Jared Donaldson i Vasek Pospisil.

Marcin Motyka
Benoit Paire Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Benoit Paire
O tym, że Benoit Paire jest tenisistą nieodgadnionym, sympatykom tenisa nie trzeba przypominać. Francuz potrafi grać genialnie, by po chwili przemienić się w popełniającego błąd za błędem frustrata. W środę, w meczu I rundy turnieju ATP w Miami przeciw Mischy Zverevowi, zaprezentował oba swoje oblicza. Po fatalnym pierwszym secie, przegranym 1:6, w drugim, choć momentami grał "na stojąco, zwyciężył 6:1, a w decydującej partii triumfował 6:2.

W ciągu 84 minut gry Paire zaserwował osiem asów, wykorzystał cztery z 12 break pointów, posłał 31 zagrań kończących i popełnił 34 niewymuszone błędy. W II rundzie Francuz zmierzy się z Novakiem Djokoviciem, sześciokrotnym mistrzem Miami Open, w tegorocznej edycji rozstawionym z numerem dziewiątym.

Michaił Jużny i Vasek Pospisil wykazali się w środę nerwami ze stali i umiejętnością najlepszej gry w najważniejszych momentach. Obaj wygrali swoje inauguracyjne mecze w Miami po tie breakach. Rosjanin ograł Guido Pellę, natomiast Kanadyjczyk okazał się lepszy od Ivo Karlovicia. W kolejnej fazie Miami Open Jużny stanie naprzeciw Gillesa Mullera, a Pospisil - Andrieja Rublowa.

W pojedynku sesji wieczornej na korcie centralnym młodość wzięła górę nad doświadczeniem. 21-letni Jared Donaldson pokonał 6:3, 6:4 starszego o 11 lat posiadacza dzikiej karty, Marcosa Baghdatisa. Donaldson, który zaserwował dwa asy i wykorzystał dwa z pięciu break pointów, o 1/16 finału powalczy z Feliciano Lopezem.

Dalej gra także inny utalentowany reprezentant gospodarzy, Michael Mmoh. 20-latek z Brandenton pokonał 4:6, 6:4, 6:4 rodaka Christophera Eubanksa i w następnej rundzie zagra z Roberto Bautistą. Nie powiodło się natomiast Bjornowi Fratangelo, który w starciu kwalifikantów uległ Liamowi Broady'emu. Teraz Brytyjczyk skonfrontuje swe siły z Filipem Krajinoviciem, oznaczonym numerem 22.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z "13" Diego Schwartzmana został Nicolas Jarry, który w środę wyeliminował Camerona Norrie'ego. Richard Gasquet natomiast zmierzy się z krajanem, Jeremym Chardym. Francuz wygrał 6:3, 7:6(2) z Rogerio Dutrą Silvą.