Challenger Qujing: Kamil Majchrzak i Ti Chen pokonani w deblu. Lepsi byli Włosi

Kamil Majchrzak i Ti Chen na ćwierćfinale debla zakończyli występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w chińskim Qujing. W czwartek polsko-tajwańska para przegrała z włoskim duetem Lorenzo Sonego i Andrea Vavassori.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Agencja Gazeta / Cezary Aszkielowicz / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Pojedynek był bardzo wyrównany. Obie pary uważnie serwowały, dlatego doszło tylko do dwóch przełamań. Premierową odsłonę Kamil Majchrzak i Ti Chen wygrali po tie breaku. W drugiej partii Włosi nie wykorzystali podania na seta przy stanie 5:4 i znów decydował 13. gem.

Lorenzo Sonego i Andrea Vavassori stracili w nim tylko dwa punkty i losy spotkania musiał rozstrzygać super tie break. W rozgrywce tej Polak i jego tajwański partner wygrali zaledwie cztery piłki, dlatego przegrali ostatecznie po 96 minutach 7:6(5), 6:7(2), 4-10.

O miejsce w finale zawodów w Qujing reprezentanci Italii powalczą w piątek z chińską parą Di Wu i Ze Zhang. Majchrzak zakończył już występ w turnieju i teraz wróci do Europy. Piotrkowianin jest jeszcze zgłoszony do halowego challengera we francuskim Saint-Brieuc. Potem powinien wystąpić w Pucharze Davisa w meczu przeciwko drużynie Zimbabwe.

PBT Cup Challenger Tour Qujing, Qujing (Chiny)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 75 tys. dolarów
czwartek, 22 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Lorenzo Sonego (Włochy) / Andrea Vavassori (Włochy) - Kamil Majchrzak (Polska) / Ti Chen (Tajwan) 6:7(5), 7:6(2), 10-4

Czy Kamil Majchrzak awansuje w 2018 roku do Top 100?