WTA Miami: efektowny awans Garbine Muguruzy. Andżelika Kerber i Sloane Stephens w IV rundzie

Hiszpanka Garbine Muguruza oddała trzy gemy Amerykance Christinie McHale w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Garbine Muguruza Getty Images / Jeff Gross / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 3) pewnie awansowała do IV rundy turnieju w Miami. Hiszpanka rozbiła 6:2, 6:1 Christinę McHale (WTA 91). W trwającym 91 minut spotkaniu trzecia rakieta globu zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w Miami. W ubiegłym roku Muguruza wróciła z 0:6, 0:2 oraz obroniła piłkę meczową w tie breaku i zwyciężyła 0:6, 7:6(6), 6:4.

O ćwierćfinał Muguruza zmierzy się ze Sloane Stephens (WTA 12). Amerykanka prowadziła 6:7(1), 6:3, 4:0 z Moniką Niculescu (WTA 70), gdy Rumunka skreczowała z powodu kontuzji pleców. W I secie tenisistka z Bukaresztu wróciła z 1:4. W II partii prowadziła 2:1, ale od 3:3 przegrała siedem gemów z rzędu i zeszła z kortu. W 2015 roku w Wuhanie Muguruza rozbiła Stephens 6:2, 6:0 w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Andżelika Kerber (WTA 10) pokonała 6:4, 6:4 Anastazję Pawluczenkową (WTA 25). Niemka wróciła ze stanu 1:3 w II secie. W ciągu 98 minut była liderka rankingu trzy razy straciła podanie, a sama wykorzystała pięć z 13 break pointów. Kerber wyrównała na 6-6 bilans wszystkich meczów z Rosjanką.

W IV rundzie Niemka zagra z Yafan Wang (WTA 125), która w starciu kwalifikantek zwyciężyła 4:6, 6:3, 7:6(4) Alison Riske (WTA 104). W I secie Chinka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W II partii od 4:1 przegrała dwa gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W niezwykle emocjonującej decydującej odsłonie Amerykanka z 2:4 wyrównała na 4:4. Reprezentantka gospodarzy obroniła cztery piłki meczowe, po dwie w 10. i 12. gemie, ale w tie breaku Wang zapewniła sobie zwycięstwo. Mecz trwał dwie godziny i 39 minut. Wcześniej najlepszym rezultatem Chinki w turniejach rangi Premier Mandatory była II runda w Pekinie z 2016 roku.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,648 mln dolarów
sobota, 24 marca

III runda gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 3) - Christina McHale (USA) 6:2, 6:1
Andżelika Kerber (Niemcy, 10) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 23) 6:4, 6:4
Sloane Stephens (USA, 13) - Monica Niculescu (Rumunia, Q) 6:7(1), 6:3, 4:0 i krecz
Yafan Wang (Chiny, Q) - Alison Riske (USA, Q) 4:6, 6:3, 7:6(4)