WTA Miami: Petra Kvitova kontra Jelena Ostapenko o ćwierćfinał. Elina Switolina w IV rundzie

Petra Kvitova pokonała w trzech setach Amerykankę Sofię Kenin w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. O ćwierćfinał Czeszka zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Petra Kvitova Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 9) nie miała łatwej przeprawy z Sofią Kenin (WTA 94) w walce o 1/8 finału Miami Open 2018. Czeszka wróciła ze stanu 2:4 w trzecim secie i zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:4 po dwóch godzinach. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaserwowała 12 asów i wykorzystała osiem z 14 break pointów. Kvitova posłała o 20 kończących uderzeń więcej niż 19-letnia Kenin (35 do 15) i po raz pierwszy od 2014 roku awansowała w Miami do IV rundy.

O drugi ćwierćfinał na Florydzie (2014) Czeszka zagra z Jeleną Ostapenko (WTA 5), która pokonała 6:2, 7:6(2) Beatriz Haddad Maię (WTA 64). Łotyszka prowadziła 6:2, 3:1, ale w drugim secie Brazylijka podniosła się i wyszła na 5:4. Ostatecznie mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 zapewniła sobie wygraną w tie breaku. W ciągu 90 minut zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. Kvitova wygrała trzy ostatnie mecze z Ostapenko, z czego jedno w tym roku (6:0, 6:2 w Petersburgu). Bilans ich wszystkich spotkań to 3-2 dla Czeszki.

Elina Switolina (WTA 4) wygrała 4:6, 6:0, 6:1 z Darią Gawriłową (WTA 26). W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Australijka popełniła osiem podwójnych błędów. Ukrainka zdobyła 35 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała siedem z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Ashleigh Barty.

Danielle Collins (WTA 93) zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:1 Donnę Vekić (WTA 55). W ciągu godziny i 53 minut Amerykanka zaserwowała cztery asy, zgarnęła 32 z 45 punktów przy własnym pierwszym serwisie i zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji. Collins w drugim kolejnym turnieju rangi Premier Mandatory doszła do IV rundy. W Indian Wells wyeliminowała Madison Keys, a w walce o ćwierćfinał przegrała z Carlą Suarez. W Miami kolejną jej przeciwniczką będzie mistrzyni olimpijska, Monica Puig.