WTA Miami: Jelena Ostapenko odprawiła Petrę Kvitovą. Johanna Konta nie obroni tytułu

Łotyszka Jelena Ostapenko pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Jelena Ostapenko Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko (WTA 5) i Petra Kvitova (WTA 9) zmierzyły się po raz drugi w tym roku. W Petersburgu zdecydowanie lepsza była Czeszka (6:0, 6:2). W IV rundzie Miami Open wygrała Łotyszka 7:6(4), 6:3. W I secie dwukrotna mistrzyni Wimbledonu z 1:4 wyrównała na 4:4. Zmarnowała dwa break pointy na 5:4, a w tie breaku nie wykorzystała prowadzenia 4-2. W II partii Ostapenko od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu.

W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Łotyszka obroniła trzy z czterech break pointów i wyrównała na 3-3 bilans wszystkich meczów z Czeszką. Ostapenko po raz pierwszy zagra w ćwierćfinale Miami Open, a w sumie po raz drugi w imprezie rangi Premier Mandatory. W ubiegłym sezonie doszła do półfinału w Pekinie.

Kolejną rywalką Ostapenko będzie Elina Switolina (WTA 4), która wróciła z 2:5 w I secie i wygrała 7:5, 6:4 z Ashleigh Barty (WTA 20). Ukrainka zdobyła 33 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji. Po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału innej imprezy rangi Premier Mandatory niż China Open. W ubiegłym roku Ostapenko pokonała Switolinę w IV rundzie Wimbledonu w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Venus Williams (WTA 8) zwyciężyła 5:7, 6:1, 6:2 Johannę Kontę (WTA 14). W I secie Amerykanka z 1:3 wyszła na 5:4, ale zmarnowała piłkę setową i straciła trzy kolejne gemy. W dwóch kolejnych partiach nie dała rywalce żadnych szans. Brytyjka nie obroni tytułu. Willimas odparła siedem z 10 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. Amerykanka pozostaje w grze o czwarty triumf w Miami (1998, 1999, 2001).

Kwalifikantka Danielle Collins (WTA 93) pokonała 3:6, 6:4, 6:2 Monikę Puig (WTA 82), mistrzynię olimpijską. W ciągu dwóch godzin i 11 minut Amerykanka zaserwowała sześć asów i zdobyła 35 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z 11 break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań. Dla Collins marzec to znakomity miesiąc na zawodowych kortach. W Indian Wells doszła do IV rundy, a teraz jest w ćwierćfinale w Miami. Kolejną jej rywalką będzie Venus Williams.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Miami?