ATP Miami: Alexander Zverev finałowym przeciwnikiem "Big Johna". Niemiec odprawił Pablo Carreno

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev został drugim finalistą zawodów Miami Open 2018. W piątkowym pojedynku Niemiec zwyciężył w dwóch setach Hiszpana Pablo Carreno i w niedzielę spotka się z Johnem Isnerem.

Alexander Zverev i Pablo Carreno po raz pierwszy spotkali się na zawodowych kortach, dlatego ich starcie zapowiadało się interesująco. Faworytem zdawał się być wyżej notowany w rankingu Niemiec, który nie przegrał jeszcze półfinału zawodów rangi ATP World Tour Masters 1000. Każde dojście reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów do tego etapu kończyło się zdobyciem tytułu. Tak było w 2017 roku w Rzymie i Montrealu.

Ale walczący o największy finał w karierze Carreno nie zamierzał łatwo się poddawać. Pierwszy set był bardzo wyrównany, jakby obaj dopiero się poznawali. Zverev nie wykorzystał dwóch break pointów w drugim gemie i potem panowie uważnie pilnowali własnego podania. Tie break lepiej zaczął się po myśli Hiszpana, który wyszedł na 3-0. Jednak wówczas nastąpił atak Niemca, który wygrał siedem z ośmiu następnych punktów. Alex wypracował dwie piłki setowe znakomitym bekhendem po linii i pewnie wygrał kolejną wymianę.

Zwycięstwo w partii otwarcia tylko zachęciło Zvereva do jeszcze lepszej gry. Natomiast Carreno coraz częściej mylił się, a to stwarzało kolejne sytuacje przeciwnikowi. W trzecim gemie drugiego seta doszło do premierowego przełamania. Hiszpan popełnił podwójny błąd, a w kolejnej akcji wpakował forhend w siatkę i stracił serwis. Teraz nic już nie mogło powstrzymać Niemca od awansu do finału. W siódmym gemie Alex bardzo ładnie poprowadził wymianę i zdobył drugiego breaka forhendem. Po zmianie stron posłał cztery potężne serwisy i zwyciężył ostatecznie 7:6(4), 6:2.

W całym pojedynku Zverev skończył 30 piłek i miał 21 niewymuszonych błędów. Carreno odpowiedział tylko 11 wygrywającymi uderzeniami, a do tego miał 19 pomyłek. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów powalczy w niedzielę o trzeci tytuł rangi ATP World Tour Masters 1000 ze starającym się o premierowe trofeum tej rangi Johnem Isnerem. Z Amerykaninem grał wcześniej trzykrotnie i za każdym razem triumfował. W zeszłym roku obaj spotkali się w III rundzie Miami Open i Niemiec wygrał po trzech tie brekach, broniąc przy tym trzech piłek meczowych.

Miami Open, Miami (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,972 mln dolarów piątek, 30 marca