WTA Monterrey: Garbine Muguruza pewnym krokiem w ćwierćfinale. Wygrana Magdaleny Rybarikovej

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała Amerykankę Alison Riske i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego w Monterrey.

Garbine Muguruza Getty Images / Jeff Gross / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
W I rundzie imprezy w Monterrey Garbine Muguruza (WTA 3) oddała dwa gemy Meksykance Renacie Zarazui. W walce o ćwierćfinał Hiszpanka pokonała 6:2, 6:3 Alison Riske (WTA 89). W ciągu 83 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 zaserwowała sześć asów, zdobyła 33 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery z pięciu break pointów.

W ćwierćfinale Muguruza zmierzy się z Ajlą Tomljanović (WTA 96), która wygrała 6:2, 5:7, 6:2 z Anną Blinkową (WTA 119). Australijka miała szansę na zwycięstwo w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 2:0. W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu zamieniła na przełamanie siedem z 15 okazji.

Magdalena Rybarikova (WTA 17) pokonała 7:5, 6:2 Janę Fett (WTA 109). Słowaczka obroniła piłkę setową w 10. gemie I seta. W ciągu godziny i 43 minut tenisistka z Bratysławy odparła pięć break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. W ćwierćfinale zmierzy się z Sachią Vickery (WTA 91), która wygrała 6:3, 6:3 z Aną Sofią Sanchez (WTA 302). Amerykanka siedem razy odebrała rywalce podanie.

Timea Babos (WTA 44) zwyciężyła 6:3, 6:7(6), 7:5 Naomi Broady (WTA 136). W tie breaku II seta Węgierka zmarnowała piłkę meczową. W III partii było tylko jedno przełamanie, które tenisistka z Sopronu uzyskała na 7:5. W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu Brytyjka zaserwowała 20 asów, ale nie wykorzystała żadnego z czterech break pointów.

W ćwierćfinale Babos zagra z Moniką Puig (WTA 68), która pokonała 6:4, 6:3 Stefanie Vögele (WTA 124). W trwającym 77 minut meczu Portorykanka obroniła trzy break pointy i zdobyła 36 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Ana Bogdan (WTA 90) wróciła z 1:3 w II secie i wygrała 6:2, 6:3 z Sarą Sorribes (WTA 115). W ciągu godziny i 41 minut Hiszpanka popełniła 12 podwójnych błędów i zdobyła tylko pięć z 25 punktów przy swoim drugim podaniu.

Kolejną rywalką Bogdan będzie Danielle Collins (WTA 53), półfinalistka niedawnego Miami Open. W II rundzie Amerykanka nie musiała wychodzić na kort, bo z powodu kontuzji palca u nogi wycofała się Łesia Curenko (WTA 40).