WTA Challenger Zhengzhou: Yanina Wickmayer i Saisai Zheng zameldowały się w ćwierćfinale

Belgijka Yanina Wickmayer pokonała Chinkę Xiyu Wang i awansowała do ćwierćfinału challengera WTA rozgrywanego na kortach twardych w Zhengzhou.

Yanina Wickmayer Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Yanina Wickmayer
W I rundzie turnieju w Zhengzhou Yanina Wickmayer (WTA 107) odprawiła byłą wiceliderkę rankingu, Wierą Zwonariową. W walce o ćwierćfinał Belgijka wygrała 6:3, 6:1 z Xiyu Wang (WTA 496). W ciągu 62 minut półfinalistka US Open 2009 zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. 17-letnia Wang w ubiegłym sezonie w Nowym Jorku doszła do wielkoszlemowego finału juniorek w deblu.

Kolejną rywalką Wickmayer będzie Mai Minokoshi (WTA 336). Japonka prowadziła 7:5, 4:1 z Xiaodi You (WTA 365), gdy Chinka skreczowała z powodu choroby żołądkowo-jelitowej. Reprezentantka gospodarzy do głównej drabinki weszła, gdy wycofała się najwyżej rozstawiona Shuai Zhang.

Saisai Zheng (WTA 139) wygrała 2:6, 6:4, 6:0 z Fangzhou Liu (WTA 176). W trwającym godzinę i 49 minut spotkaniu tenisistka z Kantonu zaserwowała sześć asów i wykorzystała pięć z 11 break pointów. W 2016 roku Zheng odniosła trzy zwycięstwa nad tenisistkami z Top 10 rankingu: Petrą Kvitovą (Shenzhen), Andżeliką Kerber (Doha) i Agnieszką Radwańską (igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro).

Danielle Lao (WTA 241) pokonała 6:4, 6:3 Eri Hozumi (WTA 180). Amerykanka pięć razy przełamała Japonkę i obroniła sześć z ośmiu break pointów.

Zhengzhou Women’s Tennis Open, Zhengzhou (Chiny)

Mai Minokoshi (Japonia, Q) - Xiaodi You (Chiny, LL) 7:5, 4:1 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Yanina Wickmayer awansuje do półfinału challengera WTA w Zhengzhou?