Cykl ITF: czas rewanżów Urszuli Radwańskiej. Polka awansowała do ćwierćfinału w Obidos

Urszula Radwańska pokonała w czwartek w trzech setach Jessikę Ponchet, która wystąpiła w wielkoszlemowym Australian Open 2018. Polska tenisistka osiągnęła pierwszy ćwierćfinał zawodów rangi ITF od września 2017 roku.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Dla Urszuli Radwańskiej (WTA 513) nastał w portugalskim Obidos czas rewanżów. Najpierw krakowianka wyeliminowała z turnieju Serbkę Ninę Stojanović, której uległa w zeszłym roku w chińskim Liuzhou. Następnie okazała się lepsza od rozstawionej z trzecim numerem Francuzki Jessiki Ponchet (WTA 239). Nasza tenisistka wystąpi tym samym w pierwszym ćwierćfinale zawodów rangi ITF od wrześniowego występu w kalifornijskim Redding.

21-letnia Ponchet, która w I rundzie Australian Open 2018 przegrała z Garbine Muguruzą, wygrała w ubiegłym sezonie z Urszulą Radwańską w finale eliminacji do dużej imprezy ITF w węgierskim Dunakeszi. W Obidos Polka nie dała się jednak zaskoczyć i wygrała po 107 minutach 6:1, 2:6, 6:2. Już w piątek powalczy o półfinał, a jej przeciwniczką będzie oznaczona "piątką" Hiszpanka Olga Saez Larra (WTA 259). Jak na razie młodsza z krakowskich sióstr wywalczyła w Portugalii dziewięć punktów do rankingu WTA.

Na ćwierćfinale zakończył singlowy występ we włoskim kurorcie Santa Margherita di Pula Maciej Smoła (ATP 796). Polak zmierzył się w czwartek z Filipem Horanskim (ATP 345), który w II rundzie był lepszy od Macieja Rajskiego. Pierwszego seta pewnie wygrał Słowak, ale w drugim to nasz tenisista był bliżej zwycięstwa, gdyż podawał na wyrównanie stanu rywalizacji. Ostatecznie reprezentant naszych południowych sąsiadów przełamał jego serwis na po 5, po czym zwieńczył pojedynek wynikiem 6:3, 7:5.

półfinał gry podwójnej:

Maciej Smoła (Polska, 2) / Szymon Walków (Polska, 2) - Lenny Hampel (Austria) / Robin Stanek (Czechy) *piątek

Maciej Rajski (Polska) / Billy Harris (Wielka Brytania) - Juan Pablo Ficovich (Argentyna) / Juan Ignacio Galarza (Argentyna) *piątek

ćwierćfinał gry podwójnej:

Maciej Smoła (Polska, 2) / Szymon Walków (Polska, 2) - Filip Horansky (Słowacja) / Lukas Klein (Słowacja) 6:7(8), 6:1, 12-10

Maciej Rajski (Polska) / Billy Harris (Wielka Brytania) - Andrea Guerrieri (Włochy) / Edoardo Lavagno (Włochy) 6:3, 6:4

Czy Urszula Radwańska awansuje do półfinału?