WTA Challenger Zhengzhou: Yanina Wickmayer w półfinale. Yafan Wang górą w starciu Chinek

Belgijka Yanina Wickmayer pokonała Japonkę Mai Minokoshi i awansowała do półfinału challengera WTA rozgrywanego na kortach twardych w Zhengzhou.

Yanina Wickmayer Getty Images / Robert Prezioso / Na zdjęciu: Yanina Wickmayer
W pierwszych dwóch rundach challengera w Zhengzhou Yanina Wickmayer (WTA 107) odprawiła Rosjankę Wierę Zwonariową i Chinkę Xiyu Wang. W ćwierćfinale Belgijka wygrała 6:1, 6:3 z Japonką Mai Minokoshi (WTA 336). W drugim secie półfinalistka US Open 2009 wróciła z 0:2. W trwającym 69 minut spotkaniu zdobyła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 11 break pointów.

Yafan Wang (WTA 98) wygrała 6:4, 7:6(5) z Lin Zhu (WTA 129). W drugim secie 23-latka z Pekinu wróciła z 2:5. W 10. gemie obroniła pięć piłek setowych. W trwającym godzinę i 51 minut spotkaniu odparła siedem z ośmiu break pointów. Zhu popełniła siedem podwójnych błędów.

Saisai Zheng (WTA 139) rozbiła 6:0, 6:0 Jia-Jing Lu (WTA 234). W ciągu 57 minut tenisistka z Kantonu zdobyła 56 z 81 rozegranych punktów (69 proc.) i zaliczyła sześć przełamań. Xinyun Han (WTA 173) wykorzystała sześć z 10 break pointów i pokonała 6:1, 6:2 Danielle Lao (WTA 241).

W sobotę w półfinale Wickmayer zagra z Wang, którą pięć lat temu pokonała w Nankinie w ich jedynym do tej pory meczu. Han zmierzy się z Zheng (bilans 2-2).

Zhengzhou Women’s Tennis Open, Zhengzhou (Chiny)