WTA Stambuł: Karolina Woźniacka wkroczyła na mączkę. Porażki Shuai Zhang i Sorany Cirstei

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Dunka Karolina Woźniacka pokonała Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową i awansowała do II rundy turnieju WTA International na kortach ziemnych w Stambule.

Cztery lata temu w największym mieście Turcji Karolina Woźniacka zdobyła tytuł, ale na nawierzchni twardej. Teraz w Stambule rozpoczyna sezon na kortach ziemnych. We wtorek wiceliderka rankingu pokonała 6:2, 6:2 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 101). W trwającym 68 minut meczu Dunka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Włoszka Sara Errani lub Belgijka Kirsten Flipkens.

Irina-Camelia Begu (WTA 37) wygrała 7:5, 6:0 z Dalilą Jakupović (WTA 130). W pierwszym secie Rumunka wróciła ze stanu 2:5 i obroniła cztery piłki setowe. W II rundzie zmierzy się z Amerykanką Christiną McHale.

Shuai Zhang (WTA 30) przegrała 2:6, 3:6 z Arantxa Rus (WTA 123). W drugim secie Holenderka wróciła ze stanu 0:2. Tenisistka z Monster w przeszłości pokonała Kim Clijsters (Roland Garros 2011, obroniła dwie piłki meczowe) i Samanthę Stosur (Wimbledon 2012), odpowiednio ówczesną drugą i piątą rakietę globu. O ćwierćfinał w Stambule zmierzy się z Danką Kovinić (WTA 121), finalistką imprezy z 2016 roku. Reprezentantka Czarnogóry obroniła pięć z sześciu break pointów i pokonała 6:3, 6:3 Annę Kalinską (WTA 145).

Aryna Sabalenka (WTA 47) przegrała 2:6, 5:7 z Poloną Hercog (WTA 75). Białorusinka zmarnowała piłkę setową w 10. gemie drugiej partii. W całym meczu popełniła dziewięć podwójnych błędów i wykorzystała tylko jedną z ośmiu szans na przełamanie.

Pauline Parmentier (WTA 122) wygrała 6:2, 6:2 z Aylą Aksu (WTA 226). Francuzka zamieniła na przełamanie siedem z 15 okazji. W II rundzie jej rywalkę będzie Julia Putincewa (WTA 83), która pokonała 0:6, 6:1, 6:0 Soranę Cirsteę (WTA 34). W ciągu godziny i 58 minut Kazaszka odparła siedem z 10 break pointów.

Maria Sakkari (WTA 48) zwyciężyła 7:5, 6:2 Caglę Buyukakcay (WTA 164). W pierwszym secie Greczynka wróciła ze stanu 3:5, 15-40. W trwającym 98 minut meczu zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła siedem z dziewięciu break pointów.

Wiktoria Tomowa (WTA 165) pokonała 7:5, 6:4 Walentynę Iwachnienko (WTA 172). W trwającym 99 minut meczu było 18 przełamań, z czego 10 dla Bułgarki. Przy stanie 4:5 w pierwszej partii tenisistka z Sofii obroniła piłkę setową. W II rundzie zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 24 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 6:2, 6:2 Irina-Camelia Begu (Rumunia, 7) - Dalila Jakupović (Słowenia, Q) 7:5, 6:0 Arantxa Rus (Holandia, Q) - Shuai Zhang (Chiny, 4) 6:2, 6:3 Julia Putincewa (Kazachstan) - Sorana Cirstea (Rumunia, 6) 0:6, 6:1, 6:0 Polona Hercog (Słowenia) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 8) 6:2, 7:5 Pauline Parmentier (Francja) - Ayla Aksu (Turcja, WC) 6:2, 6:2 Maria Sakkari (Grecja) - Cagla Buyukakcay (Turcja, WC) 7:5, 6:2 Danka Kovinić (Czarnogóra, Q) - Anna Kalinska (Rosja, Q) 6:3, 6:3 Wiktoria Tomowa (Bułgaria, Q) - Walentyna Iwachnienko (Rosja, Q) 7:5, 6:4

Czy Karolina Woźniacka awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Stambule?