ATP Barcelona: David Goffin obronił meczbola. Rafael Nadal i Novak Djoković poznali rywali

David Goffin obronił meczbola i w trzech setach pokonał Marcela Granollersa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Barcelonie. Inauguracyjnych rywali poznali Rafael Nadal, Novak Djoković i Grigor Dimitrow.

Marcin Motyka
David Goffin Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: David Goffin
David Goffin jest tenisistą, który potrzebuje rytmu, aby wejść na najwyższe obroty. Wtorkowe spotkanie II rundy turnieju ATP w Barcelonie przeciw Marcelowi Granollersowi okazało się dla niego wyjątkowe trudne. Faworyzowany Belg przegrywał już 4:6 i 1:5, ale w dziewiątym gemie drugiego seta obronił piłkę meczową i w niesamowity sposób odwrócił losy pojedynku, ostatecznie zwyciężając 4:6, 7:6(2), 6:2.

Po trzysetowej batalii do 1/16 finału awansował także inny wysoko rozstawiony tenisista, Roberto Bautista. Oznaczony "ósemką" Hiszpan pokonał 6:7(4), 6:4, 6:2 Ivo Karlovicia, trzykrotnie przełamując potężne podanie Chorwata. Kolejnym rywalem Bautisty będzie Hyeon Chung bądź Bjorn Fratangelo, który we wtorek poradził sobie z Aleksiejem Watutinem.

Radość miejscowym kibicom sprawił też Feliciano Lopez. W pojedynku tenisistów operujących jednoręcznym bekhendem leworęczny Hiszpan wygrał 6:4, 2:6, 6:4 z Dusanem Lajoviciem. W III rundzie Lopez, turniejowa "12", skonfrontuje swe siły z kwalifikantem Martinem Klizanem, który pokonał Federico Delbonisa, lub z Novakiem Djokoviciem, oznaczonym numerem szóstym.

We wtorek inauguracyjnych rywali poznali także inni faworyci turnieju. Rafael Nadal, dziesięciokrotny mistrz Barcelona Open BancSabadell, zmierzy się z rodakiem Roberto Carballesem. Hiszpan okazał się lepszy od Andreasa Haidera-Maurera. Dominic Thiem zagra z Jaume Munarem. Hiszpański posiadacz dzikiej karty wyeliminował Joao Sousę. Z kolei Grigor Dimitrow powalczy z Gillesem Simonem, który ograł Ilję Iwaszkę. Na lepszego z tej pary w III rundzie czeka już Malek Jaziri. Tunezyjczyk w 1/32 finału odprawił z kwitkiem Ernesto Escobedo.

W III rundzie znalazł się już również Adrian Mannarino. Rozstawiony z numerem 11. Francuz sprawił małą niespodziankę, wygrywając 6:4, 7:6(5) z Pablo Cuevasem. Z kolei Fernando Verdasco zmierzy się z Guido Pellą. Argentyńczyk we wtorek pokonał Petera Gojowczyka, nie tracąc seta.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)