ATP Budapeszt: Marton Fucsovics zawiódł nadzieje gospodarzy. Udany dzień niemieckich tenisistów

Marton Fuscovics w trzech setach przegrał z Yannickiem Madenem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Budapeszcie. Dalej grają rozstawieni Jan-Lennard Struff i Andreas Seppi.

Marcin Motyka
Marton Fucsovics Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Marton Fucsovics
Miejscowi kibice pokładali spore nadzieje w występie Martona Fucsovicsa. 26-latek z Nyiregyhazy jest obecnie jedynym Węgrem notowanym w czołowej "100" rankingu. W styczniu dotarł do 1/8 finału Australian Open i został pierwszym reprezentantem swojego kraju w tej fazie imprezy Wielkiego Szlema od 1984 roku. Tymczasem we wtorek spotkało ich ogromne rozczarowanie. Fucsovics odpadł już w I rundzie turnieju ATP w Budapeszcie, przegrywając 6:4, 3:6, 2:6 z Yannickiem Madenem.

Maden, który do głównej drabinki Gazprom Hungarian Open wszedł jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Laslo Djere, w II rundzie zmierzy się z rodakiem, Maximilianem Martererem. Niemiec, także po trzysetowym pojedynku, okazał się lepszy od Viktora Troickiego.

Trzecim Niemcem w II rundzie zmagań w Budapeszcie jest Jan-Lennard Struff. 27-latek z Warstein zaserwował dziesięć asów i pokonał 2:6, 6:4, 7:5 kwalifikanta Jürgena Zoppa. O ćwierćfinał rozstawiony z numerem ósmym Struff powalczy z Aleksandrem Bublikiem. Kazach, posiadacz dzikiej karty, wygrał 6:7(6), 7:6(5), 7:5 z Denisem Istominem po dwóch godzinach i 41 minutach walki.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem czwartym Denisa Shapovalova został Nikołoz Basilaszwili. Gruzin zaskakująco łatwo poradził sobie z uwielbiającym grę na kortach ziemnych Paolo Lorenzim. Basilaszwili posłał pięć asów, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał trzy z dziesięciu piłek na przełamanie i ograł Włocha 6:4, 6:2.

Prócz Fucsovicsa, porażkę poniósł także inny reprezentant gospodarzy, Attila Balazs, który po tie breaku trzeciego seta uległ Matteo Berrettiniemu. Włoch w 1/8 finału zagra z Aljazem Bedene, zeszłorocznym finalistą. Bliski porażki jest też Zsombor Piros. Mecz Węgra z Michaiłem Jużnym został przerwany przy stanie 3:6, 3:5. Na lepszego z tej pary w II rundzie czeka Andreas Seppi, który we wtorek we włoskim starciu wyeliminował Thomasa Fabbiano.

Gazprom Hungarian Open, Budapeszt (Węgry)

Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) - Paolo Lorenzi (Włochy) 6:4, 6:2
Aleksander Bublik (Kazachstan, WC) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:7(6), 7:6(5), 7:5
Mattero Berrettini (Włochy, Q) - Attila Balazs (Węgry, WC) 6:4, 3:6, 7:6(4)
Zsombor Piros (Węgry, WC) - Michaił Jużny (Rosja) 3:6, 3:5* do dokończenia

wolne losy: Lucas Pouille (Francja, 1); Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 2); Richard Gasquet (Francja, 3); Denis Shapovalov (Kanada, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Budapeszcie?