ATP Budapeszt: deszcz odmienił Aljaza Bedene. John Millman wygrał pierwszy mecz na mączce

John Millman w dwóch setach pokonał Radu Albota i w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Budapeszcie zagra z obrońcą tytułu, Lucasem Pouille'em. Do kolejnej fazy awansowali też Aljaz Bedene i Marco Cecchinato.

Marcin Motyka
Aljaz Bedene Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Aljaz Bedene
Tegoroczna edycja turnieju ATP w Budapeszcie jest drugą w historii. Stolica Węgier w kalendarzu rozgrywek ATP w 2017 roku zastąpiła rumuński Bukareszt. Zmagania sponsorowane przez rosyjskiego potentata, firmę Gazprom, otrzymały rangę ATP World Tour 250.

W meczu otwarcia Gazprom Hungarian Open 2018 kort jako zwycięzca opuszczał John Millman. Australijczyk pokonał 6:4, 7:5 Radu Albota, serwując trzy asy i wykorzystując cztery z 12 piłek na przełamanie. 28-letni Millman, dla którego to pierwszy w karierze wygrany mecz w głównym cyklu na nawierzchni ziemnej, w II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawionym Lucasem Pouille'em, zeszłorocznym mistrzem zmagań w Budapeszcie.

Z kolei oznaczony numerem drugim Damir Dzumhur na inaugurację powalczy z Marco Cecchinato. Włoch wykorzystał uśmiech fortuny. Nie przeszedł kwalifikacji, ale dostał się do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany" i w poniedziałek wygrał 6:3, 6:4 z Mirzą Basiciem.

Spowodowana niesprzyjającą aurą przerwa odmieniła Aljaza Bedene w starciu z Mariusem Copilem. Po przegranym przez Słoweńca 6:7(3) pierwszym secie mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu rozstawiony z numerem piątym Bedene prezentował się o wiele lepiej i zdołał odwrócić losy spotkania. Ostatecznie po dwóch godzinach i 25 minutach zwyciężył 6:7(3), 7:5, 6:3. Co ciekawe, w ubiegłym roku Bedene i Copil także zmierzyli się w I rundzie imprezy w Budapeszcie. Wówczas również lepszy okazał się tenisista z Lublany.

Gazprom Hungarian Open, Budapeszt (Węgry)