ATP Monachium: trudne otwarcie Alexandra Zvereva. Hyeon Chung z przytupem wkroczył na mączkę

Broniący tytułu Alexander Zverev w trzech setach pokonał Yannicka Hanfmanna w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Monachium. Hyeon Chung zdeklasował Mathiasa Bachingera.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W ubiegłym roku w Monachium Alexander Zverev zdobył pierwszy i jak dotychczas tytuł głównego cyklu w ojczyźnie. Po 12 miesiącach wrócił do stolicy Bawarii, by walczyć o obronę trofeum. Niemiec jest niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji BMW Open. Trybuny podczas jego meczu II rundy z Yannickiem Hanfmannem pękały w szwach. Sam Zverev nie zawiódł i wygrał, ale przeszedł bardzo trudną próbę. Aby pokonać rodaka, potrzebował dwóch godzin i ośmiu minut gry.

Pierwszą partię, niezwykle wyrównaną, Zverev przegrał po dramatycznym tie breaku (10-12), marnując dwie piłki setowe. Drugą odsłonę wygrał 6:4, decydujące przełamanie zdobywając w ostatnim gemie. Dopiero w trzecim secie Niemiec osiągnął wyraźną przewagę. Łatwo wyszedł na prowadzenie 5:0, by zwyciężyć 6:2.

Najwyżej rozstawiony Zverev, który w środę zaserwował osiem asów i wykorzystał pięć z 13 piłek na przełamanie, w 1/4 finału zmierzy się z kolejnym rodakiem, Janem-Lennardem Struffem. 28-latek z Warstein w wewnątrz-niemieckiej konfrontacji okazał się lepszy od Yannicka Madena.

Hyeon Chung z przytupem wkroczył na ceglaną mączkę. Koreańczyk, który w środę rozegrał pierwszy w sezonie 2018 mecz na korcie ziemnym, zdeklasował Matthiasa Bachingera. Chung zwyciężył 6:1, 6:1 w 58 minut, ani razu nie tracąc własnego podania i wykorzystując pięć z siedmiu break pointów.

Rozstawiony z numerem czwartym Chung w ćwierćfinale zagra z Martinem Klizanem. Leworęczny Słowak, mistrz BMW Open z 2014 roku, w środę pokonał 4:6, 6:3, 7:5 Mirzę Basicia.