ATP Estoril: Kyle Edmund pokonał Alexa de Minaura. Joao Sousa obronił meczbole

Kyle Edmund w dwóch setach pokonał Alexa de Minaura w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Estoril. Joao Sousa obronił dwa meczbole i w portugalskim starciu wygrał z Pedro Sousą.

Marcin Motyka
Kyle Edmund Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Kyle Edmund
23-letni Kyle Edmund to wielka nadzieja brytyjskiego tenisa. Z kolei 19-letni Alex de Minaur w Australii kreowany jest na następcę Lleytona Hewitta, ostatniego wielkoszlemowego mistrza pochodzącego z Antypodów (Wimbledon 2002), z którym zresztą współpracuje. W środę, w II rundzie turnieju ATP w Estoril, ci tenisiści zmierzyli się ze sobą. Lepszy okazał się Edmund. Brytyjczyk zwyciężył 6:2, 7:5, pięciokrotnie przełamując podanie rywala.

Rozstawiony z numerem trzecim Edmund w ćwierćfinale zmierzy się z Joao Sousą, który wykazał się ogromnym hartem ducha oraz walecznością i w portugalskim starciu okazał się lepszy od rodaka, Pedro Sousy. 29-latek z Guimaraes w drugim secie obronił dwie piłki meczowe i po pełnym zwrotów akcji niemal dwuipółgodzinnym pojedynku wygrał 4:6, 7:6(1), 7:5, w drugiej i trzeciej partii odrabiając stratę przełamania.

Gilles Muller nie powtórzy sukcesu sprzed 12 miesięcy, kiedy to dotarł do finału w Estoril. Z tegoroczną edycją Millenium Estoril Open Luksemburczyk pożegnał się już po inauguracyjnym meczu. W środę przegrał 4:6, 5:7 z Francesem Tiafoe'em. Tym samym 20-letni Amerykanin pierwszy raz w karierze zameldował się w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu rozgrywanego na nawierzchni ziemnej.

- Jestem zadowolony, że pozostałem w turnieju. Czuję się swobodnie i wychodzę na kort po to, by cieszyć się grą. To był mecz, w którym niemal wszystko układało się po mojej myśli. Gilles wprawdzie miał kilka szans, ale zawsze potrafiłem się obronić - mówił Tiafoe, który w 1/4 finału zagra z Simone Bolellim. Włoch pokonał 3:6, 7:5, 6:2 Federico Delbonisa.

Millenium Estoril Open, Estoril (Portugalia)