ATP Monachium: Alexander Zverev pokonał Hyeona Chunga. Szósty finał Philippa Kohlschreibera w Bawarii

Broniący tytułu Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Hyeona Chunga w półfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Monachium. W finale Niemiec zmierzy się z rodakiem, Philippem Kohschreiberem.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W półfinale turnieju ATP w Monachium doszło do starcia dwóch aktualnie najlepszych tenisistów młodego pokolenia. 21-letni Alexander Zverev, trzeci gracz świata, zmierzył się z rówieśnikiem, Hyeonem Chungiem, 22. zawodnikiem rankingu. Był to ich trzeci pojedynek w głównym cyklu. Oba poprzednie, w zeszłym roku w Barcelonie i w styczniu w Australian Open, wygrał Koreańczyk. W sobotę Niemiec w końcu znalazł receptę na Chunga. Choć rozpoczął mecz od straty serwisu i przegrywał już 0:3, od tego momentu zdobył 13 z 17 rozegranych gemów i zwyciężył 7:5, 6:2.

- Zacząłem źle, przegrywałem 0:3, ale uważam, że zaprezentowałem się dobrze. Zagrałem całkiem solidny pojedynek, a taktyka, jaką obrałem, działała właściwie - powiedział Zverev, który w ciągu 91 minut gry posłał osiem asów, dwukrotnie został przełamany i wykorzystał pięć z 11 break pointów.

Tym samym Niemiec, zeszłoroczny mistrz BMW Open, zameldował się w 11. w karierze finale w głównym cyklu, w tym drugim w obecnym sezonie (na początku kwietnia przegrał mecz o tytuł w Miami z Johnem Isnerem). Jeśli wygra, zdobędzie siódme trofeum i zarazem pierwsze od sierpnia zeszłego roku, kiedy to triumfował w Montrealu.

Finał BMW Open 2018 będzie niemiecki. Zverev bowiem zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem. 34-latek z Augsburga pokonał 6:2, 6:4 innego reprezentanta gospodarzy, Maximiliana Marterera, debiutanta na poziomie 1/2 finału zawodów głównego cyklu.

Dla Kohlschreibera to szósty finał BMW Open. Wygrywał ten turniej w latach 2007, 2012 i 2016, natomiast w sezonach 2013 i 2015 przegrywał decydujące spotkanie. Ogółem dla Niemca to 18. finał na poziomie ATP World Tour, w którym może wywalczyć dziewiąte mistrzostwo.

Niedzielny mecz (początek o godz. 13:30) będzie czwartym pojedynkiem pomiędzy Zverevem a Kohlschreiberem. Częściej, dwukrotnie, zwyciężał starszy z Niemców. - Spodziewam się trudnego meczu, bo Philipp wielokrotnie grał w finałach i ma duże doświadczenie - przyznał hamburczyk.