WTA Madryt: nie będzie trzeciego triumfu Simony Halep. Rumunka przegrała z Karoliną Pliskovą

Czeszka Karolina Pliskova przerwała zwycięską serię Rumunki Simony Halep w turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Do półfinału awansowała Francuzka Caroline Garcia.

Karolina Pliskova Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Simona Halep w Madrycie wygrała 15 meczów z rzędu. Rumunka nie zdobędzie trzeciego tytułu w stolicy Hiszpanii. W czwartek w ćwierćfinale liderka rankingu uległa 4:6, 3:6 Karolinie Pliskovej (WTA 6). Było to ósme spotkanie obu tenisistek i po raz drugi lepsza okazała się Czeszka.

W trwającym 69 minut pojedynku Pliskova wykorzystała cztery z sześciu break pointów i zgarnęła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Czeszka posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 16 niewymuszonych błędów. Halep miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

Pliskova wcześniej w Madrycie nigdy nie doszła dalej niż do II rundy, a teraz jest już w półfinale. O finał zmierzy się z Rosjanką Darią Kasatkiną lub ze swoją rodaczką Petrą Kvitovą.

Caroline Garcia (WTA 7) pokonała 6:2, 6:3 Carlę Suarez (WTA 25). Francuzka w całym meczu miała tylko drobne zachwianie. Nastąpiło ono w siódmym gemie drugiego seta, gdy jedyny raz oddała podanie. W ciągu 77 minut tenisistka z Lyonu zdobyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym serwisie i zamieniła na przełamanie cztery z 11 okazji. Naliczono jej 28 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Suarez miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

Suarez po raz drugi wystąpiła w ćwierćfinale madryckiej imprezy. W 2015 roku w III rundzie odprawiła Anę Ivanović, ówczesną siódmą rakietę globu, a następnie przegrała z liderką rankingu Sereną Williams. Garcia po raz pierwszy awansowała do półfinału w stolicy Hiszpanii.

Francuzka po raz drugi pokonała Suarez. W 2016 roku w Dubaju zwyciężyła w trzech setach. Kolejną rywalką tenisistki z Lyonu będzie Holenderka Kiki Bertens.